Diş Tedavisi

Yaprak Porselen Diş Nedir?

Yaprak Porselen Diş Nedir

Yaprak porselen diş nedir? Yaprak porselen diş kimlere uygulanır? Yaprak porselen diş hangi durumlarda uygulanır? Herkes yaprak porselen diş yaptırabilir mi? Yaprak porselen diş hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Yaprak porselen diş, dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan çok ince yapıda dizayn edilmiş seramiklerdir. Bu işlem genellikle dişler kesilmeden yapılmaktadır. Orijinal dişlerinizin üzerinden 0.3 milimetre kadar pürüzlendirme yapılarak yaprak porselen dişler yapıştırılır.

Yaprak porselen çok ince olduğu için dişlere doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Estetik ve doğal görünümleri nedeni ile sıkça tercih edilen diş estetiklerinden bir tanesidir.

Yaprak porselen dişler kişiye özgü renk ve model çalışması sayesinde doğal bir görüntü oluşmaktadır.

Yaprak Porselen Diş Nasıl Uygulanmaktadır?

Yaprak porselen diş uygulamasına karar veren bir kişinin öncelikle ölçüleri alınmaktadır. Alınan ölçüler üzerinde model çalışmaları yapılarak ağız içerisinde örnek uygulamalar yapılır.

Yapılan çalışmalar sayesinde yaprak porselen diş yaptırmak isteyen kişi herhangi bir işlem yapılmadan üç boyutlu olarak önceden yapılacak olan işlemler görür. Ayrıca kişinin beğeneceği modeller tek tek gösterilerek kişiye özel model seçilir. Daha sonra tercih edilen dişlerin yüz ile uyumu kontrol edilerek gerekli olan aşındırma ve ilave çalışmaları yapılır. Yaprak porselen diş yaptırmak isteyen kişi 4 veya 7 gün içerisinde estetik bir görünüme sahip olabilir.

Yaprak porselen dişlerde kesinlikle kırılma gibi olaylar yaşamazsınız. Bunun yanı sıra doğal dişlerinizin kırılmasına neden olacak etmenler yaprak porselen dişinde kırılmasına neden olabilir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir