Diş Tedavisi

Lamine Diş Kaplama Kaç Yıl Kullanılır?

Lamine Diş Kaplama Kaç Yıl Kullanılır

Lamine diş kaplama kaç yıl kullanılır? Lamine diş kaplama kimlere uygulanır? Lamine diş kaplama uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lamine diş uygulaması herkese yapılır mı? Lamine diş kaplaması hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Lamine Diş Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Lamine kaplama, genellikle dişlerin ön kısımlarına yapılan ve estetik açıdan problem yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Lamine kaplamalar aynı zamanda doğal ve güzel görünmek için yaptırılan bir uygulamadır.

Lamine diş kaplama tedavisini yaptırdıktan sonra dişleriniz ile fındık kırma, sert nesneleri ısırma veya diş gıcırdatma gibi alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekmektedir. Lamine diş kaplamanın ömrü yapacağınız bakım ile alakalıdır. Ağız ve diş bakımınızı gerektiği şekilde yaparsanız eğer lamine diş kaplamanızın ömrü daha uzun olur.

Günlük yapılması gereken ağız ve diş bakımı yapıldığın lamine diş kaplamanın ömrü 10 veya 15 sene kadar olur.

Lamine Diş Kaplama Dişten Düşer Mi?

Lamine diş kaplaması uygulamasında doğru teknikler kullanıldığı zaman lamine dişlerin düşme ihtimali olmaz.

Lamine diş kaplama uygulamasını yaptıran bir kişi bu dişlerini orijinal dişleri gibi kullanabilir.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Uygulanmaktadır?

Lamine diş kaplaması özellikle estetik açıdan kaygı yaşayan ve özgür bir şekilde gülümsemek isteyen hastalara uygulanmaktadır. Dişlerde belirgin bir şekilde estetik bir görüntüye ihtiyaç duyan her hastaya lamine diş kaplaması uygulanabilir.

Bunun yanı sıra beyazlatma işlemi sonrasında istediği beyazlığa kavuşamayan hastaların ilk tercihlerinden bir tanesi de lamine diş kaplamadır.

Diş çapraşığı problemi yaşayan ve aralıklı dişlere sahip olan kişilere de lamine diş kaplama uygulanabilmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir