Invisalign Tedavisinde En İyi Çözümler

Invisalign tedavisi yüksek teknolojide üretim yapılan ve kişiye özel hazırlanan bir dizi şeffaf plaklardan meydana gelmiş ortodontik tedavi yöntemidir.

Antalya Invisalign tedavi sayesinde ortodontik tedavi gördüğünüz kolaylıkla anlaşılmaz. Ayrıca sosyal yaşamınızda herhangi bir kısıtlama olmadan, özgürce gülerek çapraşık dişleriniz düzeltilmiş olur.

İlerleyen teknolojinin sağladığı avantajlar sayesinde invisalign tedavisinde daha karmaşık vakalarda dahi yeterli sonuç elde edilebiliyoruz. Ayrıca bazı zor diş hareketlerini elde etmek gayesi ile invisalign plakları çeşitli mekaniklerle uyumlandırıp olumlu estetik neticeler elde etmek artık mümkün olmakta.

İnvisalign tedavisi genel olarak braket takmak istemeyen yetişkin hastalarda tercih edildiği bilinmektedir. Ancak Antalya Invisalign tedavisi gençlerde ve büyüyen çocuklarda da kullanılan bir yöntemdir. Çapraşık dişlerinizden rahatsızlık duyuyor ve tel takmak istemiyorsanız, öncelikle bizlerle iletişime geçerek invisalign kullanıcısı ortodontistimize danışabilirsiniz.

Ortodontistimiz sizin uygun bir vaka olduğunuza kanaat getirdiğinde, sizin ağız içi kayıtlarınızı alarak bilgisayar üzerinde tedavi planınızı oluşturur. Bu planlama doğrultusunda plaklara dokunmadan size özel olarak hazırlanır ve paketlenir.

İki haftada bir değişik kuvvet uygulayan yeni plakları takarak ilk günden itibaren dişlerinizdeki düzelmeyi siz ve etrafınızdakiler fark etmeye başlar. Yemek hariç bütün gün taktığınız ve bir lens gibi bütün dişlerinizi çepeçevre saran plaklarınız esnek ince ve neredeyse görünmeyecek kadar şeffaftır.

Antalya Invisalign Tedavisi

Antalya ilinde bulunan Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz, Antalya invisalign tedavisi için tercih edebileceğiniz her biri birbirinden deneyimli ve en iyisi olan Ortodontist ve diş hekimleri ile hizmet sunmaktadır. Ortodontist ve Uzman diş hekimi, ihtiyacınız olan farklı tedavilerin yanı sıra invisalign tedavisi alanında da en iyi ve başarılı tedaviyi sunmaktadır.

Hastaların birçoğu ortodontik tel tedavisinden devamlı olarak şikayet etmekte ve bazen bu tedaviyi yarım bırakmak zorunda kalmaktadır. Ortodontik tedavinin uzun sürmesi, ağız içinde yer alan yumuşak dokuları, dili, yanakları ve dudakları rahatsız etmesi en büyük şikayet sebebidir.

Ayrıca gülme anında dışarıdan belli olduğu için estetik olarak da uygun bir görüntüye sahip olmayan diş telleri devamlı sıkıntı ve şikayet konusu olmaktan çıkamıyorlar.

Antalya kliniğimizde son derece pratik, uygulanması rahat ve özellikle estetik açıdan bakıldığında da problem oluşturmayan invisalign plaklar sıklıkla kullanılmakta ve sıklıkla tercih sebebi olmaktadır.

Özellikle genç nesil için ortodontik tedavi için kullanılan teller yerine invisalign plaklar son derece cazip olmaktadır.

Kullanım rahatlığı ve estetik yönden Invisalign Tedavisi daha çok tercih nedeni haline gelmektedir. Kısaca telsiz ortodonti olarak tarif edeceğimiz invisalign plaklar günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

,nvisaling antalya hizmet
invisaling plak tedavi

İnvisalin Plak

Dişlerin çevresini sararak dişlere hareket sağlayan ısı ile şekil verilebilen plastik plakalara invisalign plak sistemi denilmektedir.

İnvisalin plakın en büyük avantajı şeffaf bir yapıya sahip olmasıdır. Şeffaf yapısından dolayı dışarıdan bakan göz ile rahatlıkla görülemeyeceği için kullanımı daha estetik bir görüntü verir ve daha çok tercih nedeni olmaktadır.

Ağızdan alınan bir ölçü sayesinde oluşturulan alçı model bilgisayar programları ile 3 boyutlu olarak dizayn edilir ve ortodonti uzmanımız tarafından incelenir. İncelenen model üzerine çene içerisinde yer alan dişlerin ne kadar zaman aralığında düzeleceğine göre bilgisayar modeller. Buradaki en önemli konu nokta dişlerin plaklarla düzelip düzelemeyeceğidir.

Mesela çene üstünde bir diş çekimi yapılması gerekiyor ise invisalign sistemi yerine tel tedavisi daha doğru olacaktır. Ancak yalnızca dişlerin aksı, sıkışıklığı ya da rotasyonu düzeltilecekse plaklarla kolaylıkla tedavi edilebilir.

invisaling antalya avantaj

İnvisalign Plakların Avantajları

Kullanımı son derece rahat olan invisalign plakların pek çok avantajı bulunmaktadır. Hasta için en büyük avantajı dilediği her şeyi rahatlıkla yiyebilme avantajıdır. İnvisalign plaklar istenildiği takdirde ağızdan çıkarılabilir.

Özellikle ortodontik tel tedavisi esnasında ağızda yer alan teller yüzünden hastalar, arzu ettikleri bazı gıdaları tüketememekte, bazı yiyecekleri de zorlukla yiyebilmektedir. Ancak invisalign plaklar sayesinde yemek vakti ağızdan çıkarılan plaklar sayesinde birey istediği yiyeceği dilediği gibi rahatlıkla tüketebilmektedir. Yemekten sonra dişlerini fırçalayıp plaklarını tekrardan ağıza takabilmektedir.

İnvisalign Plaklar büyüme çağındaki çocuklar için çok daha fazla önem arz etmektedir. Zira büyümeleri için gerekli vitaminleri farklı yiyecekten alması gerekirken, bir kısım besinleri tüketememesi çocuğun gelişimi bakımından oldukça büyük bir problem oluşturmaktadır.

İnvisalign Plakların bir diğer avantajı ise dişlerde oluşabilecek çürük ve diş eti hastalıklarının meydana gelmemesidir. İnvisalign plakların istenildiği vakit ağızdan çıkarılabilmesi yine büyük bir avantaj sunmaktadır. Uzun zamanlı ortodontik tedavilerde zaman içinde bir kısım dişlerde çürük oluşumu meydana gelmekte, bazı bölgelerde de yoğun diş taşı ve diş eti hastalıkları oluşmaktadır.

İnvisalign plakların ağızdan çıkarılarak yapılan diş fırçalanması ve ağız bakımı bu büyük problemleri ortadan kaldırmaktadır. İnvisalign tedavisi olası diş kaybını yahut diş eti hastalıklarını minimuma indirgemektedir. Ancak ortodontik tedavide de çürük oluşumu ve diş eti problemleri engellenebilir. Fakat hasta için plakları çıkarıp temizlik yapma işlemi çok daha basit olacaktır.

İnvisalign plakların şeffaf olması estetik yönden büyük bir avantaj sunmaktadır. Ağızda takılı olduğu halde çevreden bakan bir göz tarafından kolay anlaşılamaması hasta adına büyük bir güven sunmaktadır.

Ortodontik tellerle uygulanan tedavilerde de porselen braket kullanımı sayesinde estetik bakımdan büyük bir avantaj oluşumu gerçekleşmektedir. Fakat porselen braketlerin kullanımı da yine ortodonti uzmanımızın tercihidir. Kimi durumlarda ortodonti uzmanımız porselen braket yerine metal braket kullanımını tercih etmek mecburiyetinde kalmaktadır. Ancak bu durum da yine estetik bakımdan hasta için aradığı gülüşü engellemektedir. Bu nedenle takılması uygun bulunan hastalıklarda şeffaf plaklar artı bir avantaj sağlamaktadır.

Invisaling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Invisalign Tedavisi Nedir?

Invisalign, Dijital ortodontik tedavi teknolojisidir. Invisalign, dişlerinize uyumlu yapılmış şeffaf plaklar ile çapraşık dişlerinizi düzeltmek için yapılan telsiz ortodontik tedavi işlemidir. Invisalign Telsiz ortodontik tedavi imkanı sağlamaktadır.  Invisalign Tedavisinin en önemli tercih edilme sebebi, dişlerinizin çapraşıklığını tedavi ederken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

 

Ağzınızda estetik görünüm için, tedavi sürecinin daha kısa sürmesini ve sonucun nasıl olacağını başlangıçta görmeyi arzu ediyorsanız invisalign Antalya yöntemini seçim yapabilirsiniz.

İnvisalign Plakların Yan Etkisi Var Mıdır?

İnvisalign Plaklar hem yetişkinler ve hem de çocuklar için zararlı kimyasallar barındırmazlar. Kolaylıkla kullanılabilir plaklardır. Temizlenmesi çok basittir ve temizlendikten hemen sonra ağıza takılabilir.

Çocuklarda süt dişleri çıkıp sürekli dişler ağıza sürdükten sonra, erişkinlerde ise her yaşta güvenle kullanım için uygundur.

Invisalign Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

Invisalign Tedavi Fiyatları uygulayan doktor, uygulanacak tedavi ve tabi ki seçim yapılan şeffaf plak firmasına göre farklılaşmaktadır. Invisalign Tedavi tekniğinde plaklar yurt dışında yapılıp, geldiği için ortodonti tel fiyatlarından daha yüksektir. Hastaya uygulanacak plak ve yan tedavi uygulamalarına bağlı olarak invisalign tedavi fiyatları farklılaşmaktadır.

Telsiz diş düzeltme yöntemini uygulatmak veya bilgi almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir, ön muayene olarak size en uygun tedavi şeklini ve fiyatı öğrenebilirsiniz.

İnvisalign Tedavisi Ne Kadar Sürmektedir?

İnvisalign Tedavisi ABD merkezli uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu teknoloji henüz Ülkemize gelmediğinden dolayı, ağız ölçüleriniz alınarak yurt dışına gönderilmektedir. Daha sonra plaklarınızın üretim yapılıp, geri gönderilmesi beklenmektedir. Plakların üretim yapılarak, ortodontistinizin eline ulaşması yaklaşık 1 ile 1,5 ay sürmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı İnvisalign Tedavisi bu süreçten sonra başlamaktadır. Tedavi aşamasında, ortalama olarak 20 ila 30 arası plak takılmaktadır. Takılan plak sayısına paralel olarak tedavi süreci ortalama 10 ile 15 ay sürmektedir.

İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastadan alınan ölçüler bilgisayarlı bir ortama 3 boyutlu şekilde taranır ve programa aktarım yapılır. Antalya Ortodonti uzmanı tarafından ne kadar zaman içinde ve kaç tane plak ile tedavi tamamlanacaksa plak sayısı belirlenir ve basılır.

Plaklar hekimimiz tarafından hastanın ağzına uygulanır. Her plak 15 gün süre ağızda kalacak biçimde programlama yapılır.

2 haftada bir, bir plak ağıza uygulanır. Bu uygulamalar esnasında dişlerdeki gelişmeler hem hekim hem de hasta tarafından hem ağızda hem de ilk durumunu gösteren alçı, fotoğraf ve video filmlerle karşılaştırılma yapılır.

Plakların yalnızca yemek tüketimi esnasında ağızdan çıkarılmasına izin verilir. Aslında günün tamamında ağızdan hiç çıkarılmadan plakları ağızda tutmak gerekmektedir. Plak ne kadar ağızdan çıkarılırsa tedavi süresi o oranda aksamaya uğrayacak ve arzu edilen zaman da tedavi bitmeyecektir.

 

İnvisalign plak hastanın günlük yaşamını olumsuz etkilemez. Günlük iş ve özel yaşamında herhangi bir olumsuzluk oluşturmazlar. Kullanımı çok rahat, temizliği ve takıp çıkarılması basittir.

Herkes Invisalign Yaptırabilir mi?

İnvisalign, hem erişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir ortodontik tedavi yöntemidir. Ancak Invisalign tedavisine uygun olup olmadığınız doktorunuzun muayenesi sonrasında netleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları invisalign tedavi uygulanarak düzeltilebilir. Diş çekimi uygulanması gereken bir ortodontik tedavi invisalign ile de tedavi edilebilir. Invisalign ile çekimli tedavi yapılmasını sadece doktorunuz belirleyebilir.

Invisalign Plakların Bakımı Nasıl yapılmalıdır?

Invisalign Plakların temizliği için ılık bir suyun altında fırçalamanız yeterlidir. Bunun yanı sıra protez temizleme tabletleri ile alignerlarınızın bakımını devam ettirebilirsiniz.

İnvisalign Tedavisini Kim Yapıyor?

Çene ve dişlerinizin yapısında yer alan bozukluklar ve sorunlar için bir ortodontiste muayene olmanız gerekmektedir. Ancak invisalign tedavisini tercih ediyorsanız alanında uzman olan ortodontistlerimize muayene olabilirsiniz. Ortodonti dalında Antalya’da hizmet veren Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bu tedavi yöntemini başarıyla uygulamaktadır.