antalya diş hekimi

Antalya Diş Hekimi

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Antalya’da Diş Hekimliği’nin bütün branşlarında hizmet vermektedir.  Diş Hekimi seçerken, hastanın hekimine güvenmesi büyük önem taşır. Bu güveni belirleyen en önemli faktörler hekimlerin tecrübesi, daha önce yaptığı tedavilerden gelen olumlu yorumlar ve kliniğin teknolojik olarak yeterliliği, temizliği ve hijyen kurallarına uyması büyük önem taşır.

Doğru bir tedavi planı için doğru teşhis konulması gereklidir. Ayrıca, sterilizasyon ve dezenfeksiyon kurallarına uyulması çapraz enfeksiyonların önlenmesi açısından çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki hekimin öncelikli görevi zarar vermemektir.

Ortodonti bölümümüzde uzman hekimimiz tarafından dişlerin ve/veya çene konumlarının düzeltilmesi işlemi yapılmaktadır. Öncelikle hasta klinikte detaylı bir şekilde muayene edilir. Gerekli filmler alınır. Muayene sonucuna göre hastaya yapılacak işlemler ve tedavi süresi hakkında detaylı açıklama yapılır.

Her tedavi en uygun yaşta yapılmalıdır. Önemli olan kısa sürede etkili ve başarılı bir tedavi gerçekleştirmektir.  Bazı tedavilere erken yaşlarda başlanırken, bazı tedaviler için beklemek gerekebilir. Eğer beklemek gerekli ise hekiminiz sizi belirli aralıklarla kontrole çağırıp tedavi zamanı geldiğinde sizi bilgilendirir. Eğer olması gereken yaştan erken tedaviye başlanırsa tedavi çok uzun sürecektir. Bu da diş ve diş etlerinde problemlere ve hastanın tedaviden sıkılmasına yol açar.

antalya da en iyi dişçi

Çene cerrahisi bölümümüzde cerrahi uzmanımız tarafından gömülü yirmi yaş dişlerinin çekimi, diş kökleri çevresinde veya çene kemiklerinde oluşan lezyonların cerrahi olarak alınması, diş eksikliklerinde implant uygulamaları gibi işlemler yapılmaktadır.

Çenede yer bulamayan yirmi yaş dişleri komşu dişlere zarar verebilir veya dişlerin sıralanmasını bozup diş çapraşıklıklarına yol açabilir. Ayrıca bir kısmı sürmüş yirmi yaş dişleri bu bölgede tekrarlayan enfeksiyonlara yol açabilir. Bu durumda bu dişlerin gerekli filmlerle tespit edilip zamanında cerrahi olarak alınması gerekir.

Diş hekimiliği kliniğimizde estetik zirkonyum kaplamalar, metal destekli porselen kaplamalar lamine (yaprak porselen) empress gibi estetik restorasyonlar ve gülüş tasarımı yapılmaktadır. Protetik tedavi başlangıcında dolgular ve dişeti tedavisiyle saglıklı ağız sağlığını sağlamak çok önemlidir.

İlerlemiş çürüklerde sinir iltihabı söz konusu ise kanal tedavisi yaparak dişi ağızda tutmak önemlidir. Daha beyaz dişler isteyen hastalarımız içinse diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Eklem rahatsızlığı olan hastalarda bu şikayetlerini hafifletecek tedaviler uygulanır.

Birçok kişi dişlerinde yaşadığı sorunların çözülmesini sağlamak amacıyla Antalya diş hekimi seçerken daha önce gitmiş olduğu diş doktoruna ya da tanıdığı diş doktoruna gitmeyi tercih ediyor. Oysa bunların ötesinde diş hekiminin alanında uzman olmasına da önem göstermek gerekmektedir.

Diş Hekiminin Taşıması Gereken Özellikler

antalya konyaaltı diş hekimi

Antalya diş hekimi seçerken öncelikle bir diş hekiminin taşıması gereken özellikleri bilmek gereklidir. Sizlerde Antalya dişçi seçimleriniz de bu özellikleri göz önüne almalısınız. Öncelikle diş hekimi hastasını tanıyarak bireyin durumuna göre tedavi uygulamalıdır. Hasta yapılacak tedavi konusunda soru işareti kalmadan dişçi koltuğuna oturmalıdır.

  • Diş hekimi kendini geliştirmiş ve tüm yenliklere açık olmalıdır
  • Diş hekimliği alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmelidir
  • Hastası ile iletişimi çok kuvvetli olmalıdır
  • Tedavi yöntemlerini hastaya anlayacağı bir dille anlatmalıdır
  • Antalya en iyi diş hekimi seçerken öncelikle hastasını dinleyen ve tedavi için ona zaman ayıran bir hekim seçimine dikkat edilmelidir.

Diş hekimi seçimi başarılı bir tedavinin ilk adımıdır. Sayın Ortodonti alanında uzman diş hekimleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Antalya Diş Hekimi Doğru Bölümden Seçilmelidir!

Yaşadığınız diş sorununa göre en doğru hekimi seçmeye özen göstermelisiniz.Antalya diş hekimi seçimi bu konuda önemlidir. Yanlış tercih zaman kaybına ve yanlış tedavi ile başarısız sonuçlara neden olabilir.

Antalya Diş Hekimi Hizmetleri Pahalı Mıdır?

Genel bir oranlama yapılırsa  fiyatları nispeten pahalı olarak değerlendirilebilir. Ancak bu noktada Antalya’da yapılan işlerin kalitesini de gözden kaçırmamak gerekmektedir. Alanında uzman pek çok kişinin yer aldığı bu tedavi işlemlerinde kaliteli malzeme kullanımı ile birlikte de yüksek fiyatlardan söz etmek mümkün olabiliyor.

Alanında Kimler En İyisidir?

Dişlerine önem veren kişiler bunların tedavisini yaptırmak için alanında en iyisi olan Sayın Ortodonti tercihini yapmak istiyor. Ancak Antalya bu konuda çok sayıda profesyonelin ve uzmanın yer aldığı bir il olduğu için kişiler güvenle istedikleri kişileri tercih edebilirler. Sayın Ortodonti olarak tüm kadromuzla en iyi şekilde hizmet veriyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH