Antalya Diş Hekimi

Özel Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, dünya genelinde teknolojiyi ve bilimsel gelişmeleri takip eden içten, güler yüzlü ve güvenilir bir şekilde hizmet sunan diş hekimi kadrosu ile birlikte çalışmaktadır. Özel Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Antalya’nın en güzel yerinde Antalya en iyi diş hekimi kadrosu ile kurulmuş modern bir sağlık kliniğidir.

Diş hekimi Antalya

Antalya diş hekimi insan sağlığı ile alakalı olarak dişlerin, diş etlerinin, ağız boşluğu, çene ve komşu dokularının sağlığının muhafaza edilmesinde yetkili doktorlardır. Ayrıca diş ve çene düzensizliklerinin teşhis, tedavi ve rehabilite edilmesiyle alakalı her çeşit mesleki faaliyeti icra etmede yetkili hekimlerdir.

Diş Sağlığı ve Antalya Ortodonti

Diş Hekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Diş Hekimi ve Sunulan Hizmetler

Antalya diş hekimi Tel Tedavisi, Ortognatik Cerrahi, Çene Tedavisi, Zirkon Diş, Diş Beyazlatma alanında hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra Diş Estetiği, Çene Cerrahisi, İmplant Diş, Çocuk Diş Hekimi, Diş Eti Tedavisi, Kanal Tedavisi, Diş Dolgusu, Ortodonti ve Diş Hekimliği alanlarında hizmet sunmaktadır.

Özel Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, dürüst ve işinde tecrübeli uzman kadrodan oluşmaktadır. Antalya’nın en iyi diş hekimi kadrosu sayesinde hızlı, kalıcı ve estetik sonuçlar üretiyor, hastalarımızı sağlıklarına kavuşturuyoruz.

Antalya Diş Hekimi Kadromuzun Sahip Olduğu Özellikler

-El ve parmakları ustaca kullanabilme yeteneğine sahiptirler.

-Cisimler ve şekiller arasında bağlantı kurarlar.

-Hoşgörülü ve sabırlıdırlar.

-Estetik anlayışı maksimum seviyededir.

-Beyin ve el koordinasyonları yüksektir.

-Dikkatlidirler ve dikkatlerini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilirler.

-Sorumluluk duyguları çok fazladır.

-Hoşgörülü yapıdadırlar ve iletişim kurma becerilerine sahiptirler.

Antalya Diş Hekimi Polikliniği Sterilizasyon Nasıl Yapılır?

  • Kullanılan malzemelerin sterilizasyon uygulamasından evvel etkili kimyasallar ile temizlenmesi sterilizasyon işleminin başarısını yükseltmektedir.
  • Sterilize yapılacak malzeme sterilize olduktan sonra kullanım anına kadar bu özelliğini muhafaza etmek için paket yapılır.
  • Yumuşak ve sert dokuların içine giren yahut bu dokulara temas eden bütün cerrahi diğer cihazlar her kullanımdan sonra steril edilmektedir. Sterilizasyon işlemi bittikten sonra bu cihazlar poşetler içinde saklandığı gibi trommel içinde, steril kağıt yahut kompreslere sarılı şekilde saklanabilirler.
  • Antalya diş hekimi kliniğindeki yüzeylerde de sterilizasyon işlemi yapılmaktadır. Klinik dolap mekanizması, çekmeceler, lambalar, klinik mekanın da yer alan ve sıkça kullanılan cihazlar ve dokunulan yüzeylerde dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilir.

Diş Hekimi Antalya Çocuk

Çocuk diş hekimliği Antalya, çocuk diş hekimleri ‘pedodontistler’ tarafından bebeklikten genç erişkinliğe devam eden zamanda, çocukların süt ve kalıcı dişlerini sağlıklı olarak korumayı, çürük, travma ve benzeri durumlarda meydana gelen problemleri tedavi etmeyi hedefleyen diş hekimliğindeki bir uzmanlık alanıdır.

Antalya bölgesinde yer alan diş kliniğimizde için özel olarak dizayn edilmiş bir ortamda çocukların daha sağlıklı fertler olarak büyümesi için hizmet sunuyoruz. Çünkü doğru teşhis, planlama ve etkili tedavinin sonucunu gösteriyoruz. Sağlığın ilk etapta ağızdan başladığını vurgulayarak Antalya en iyi diş hekimi kadromuzdan ve sevgili çocuklarımızdan aldığımız coşku ve keyifle çalışıyoruz.

Antalya En İyi Diş Hekimi İle Diş Eti Tedavisi

Diş eti tedavisindeki en önemli gaye iltihabi reaksiyonun düşürülmesi ve yavaşlatılmasıdır. Tedavinin ilk aşamasında iltihaba sebep olan diş taşı, bakteri plağı ve ceplerin uzaklaştırılması hedeflenir. Diş taşlarının ve bakteri plaklarının uzaklaştırılması işleminde el cihazları ve ses dalgaları ile çalışan ultrasonik makinalar kullanılır. Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi tedaviye erken başlamak son derece etkilidir. El cihazları ve ultrasonik makinalar ile uygulanan tedavilerle periodontal yıkım yavaşlatılabilir veya durdurulabilir.

Diş eti rahatsızlığı gingivitis aşamasında ise diş taşı temizliği ve profesyonel ağız bakımı kafidir. Rahatsızlık periodontitis aşamasını geçmiş ise, yani cep oluşumu ve kemik yıkımı görüşmüşse diş taşı temizliği ve kök yüzeyi düzleştirme tedavisi uygulanır.

Küretaj tedavisi, Antalya diş hekimi uzmanı ‘periodontolog’ tarafından 2 veya 4 seansta uygulanır. Küretaj beceri, hassas dokunuş ve deneyim gerektirir. Bu uygulama neticesinde, kök yüzeyi cilalı ve kaygan bir yüzey durumuna gelir. Böylelikle diş taşının ve bakterilerin yüzeye tutulması engellenir. İyileşme aşamasında diş eti ve kemik arasında tekrardan bağlantı olması beklenir. İyileşme süresi 4 ila 6 haftadır. Periodontoloji konusunda problem yaşıyorsanız Antalya diş hekimi kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Diş Hekimi Antalya ve Önleyici Bakım

Önleyici bakım diş hekimliğinin temel taşlarından bir tanesidir. Genel olarak muayene olmak, tam bir diş temizliği yaptırmak ve çıkabilecek küçük rahatsızlıkları büyümeden tedavi ettirmek için senede iki defa Antalya Diş Hekimine gitmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, yurt dışına seyahat gerçekleştirecek yahut diş tedavisine ulaşmanın güç ve maliyetli olduğu bir yere gideceklerin ayrıntılı bir muayene ve diş temizliği yaptırmaları gerekmektedir.

Antalya en iyi diş hekimi kadromuzun uygulayacağı profesyonel temizlik, geleneksel fırçalama ve diş ipi kullanılarak çıkarılamayan birikmiş plakların yok edilmesinde destek olur. Antalya Diş hekimleri aynı zamanda hastaların henüz göremediği veya hissetmediği potansiyel problemleri tespit edebilir. Rutin diş temizliği ve koruyucu bakım amacı ile alınan randevular, çürük ve diş eti rahatsızlıklarının önüne geçilebileceği gibi başka ağız sağlığı problemlerini ilerlemeden engelleyebilir.

İmplant

Diş eksiklikleri bireyin yaşamını hem sağlık hem de estetik bakımdan olumsuz etkileyen çok önemli bir rahatsızlıktır. Diş eksiklikleri ile yaşayan bireyler zaman içinde ciddi sindirim sistemi sıkıntıları, gülümsemeden uzaklaşma, sosyal yaşamdan uzaklaşma gibi pek çok sıkıntı yaşamaktadırlar. Oysaki diş eksikliklerinin doğru biçimde telafi edilmesiyle çok daha sağlıklı ve konforlu bir hayat mümkün olmaktadır.

Önceki dönemlerde diş eksikliklerinin giderilmesi için sadece geleneksel diş ve çene protezleri uygulaması yapılmaktaydı. Bu protezler diş eksikliğinin adetine paralel olarak sağlam dişlerin kesilerek küçültüldüğü sabit köprü protezler yahut hastanın gerekli konfora varmasının sıkıntılı olduğu takılıp çıkarılabilen hareketli protezlerdir. Bu nedenle diş implantı eksik dişlerin yerine yapılacak en doğru tedavi yöntemidir.

Özel Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Antalya diş hekimi kadrosuyla, diş eksikliklerinizin en sağlıklı ve konforlu çözümü için sizlere hizmet vermekteyiz.

Estetik Diş Hekimi Antalya

Dişlerin estetik düzeltmelerle natürel, beyaz ve düzgün sıralanmış olması, yüzdeki önemli estetik detaylardan bir tanesidir. Kusursuz görünümlü ve ana fonksiyonunu yerine getiren dişlerin bireyin hayatına pozitif katkı sağladığı bir gerçektir.

Diş Estetiği, bireyin yalnızca güzel ve bakımlı görünmesini değil, dişlerin temel fonksiyonlarını da sağlıklı bir biçimde yapmasını hedefler. Estetik diş hekimi Antalya bilim, teknoloji ve görselliğin karışımıdır. Amacı ise sağlığı ve doğal güzelliği yaşatmaktır.

Diş Hekimi Fobisi Nasıl Yenilir?

Diş tedavilerini olmayan ve sürekli erteleyen kişilerde genellikle diş hekimi korkusu bir diğer ismi ile dentofobi gözlemlenmektedir. Bu  korku her türlü diş tedavisinden hastanın kaçmasına yol açar. Günümüzde tüm tedavilerin ağrısız şekilde yapılmasına rağmen dişçi koltuğuna oturmak hastada büyük strese neden olmaktadır.

Diş hekimi korkusu ileri boyutlarda olan hastalar, aşırı ağrı kesici kullanımı ve şiddetli ağrılara rağmen dişçi koltuğuna oturmamakta ısrar ederek yaşamı çekilmez hale getirmek gibi zorluklara girmektedir. Kişide eziyet haline gelen diş hekimi korkusu kişinin ikna olduktan sonra, dişçi koltuğunda tedavi olduktan sonra neden daha önce tedavi olmadım pişmanlığını yaratır.

Diş Hekimine Gitme Karar Süreci

dentofobi nedenleri

Diş hekimi korkusu olan hastalarda genelde ilerlemiş ve geç kalınmış sorunlar oluşmaktadır. Öncelikle fobisi olan kişinin bilmesi gereken en önemli konu dişçiler hastalara acı çektirmek için değil, var olan acılarına son vermek için görevlidir.

Diş hekimi var olan ağrınızı ortadan kaldırmak için en uygun tedaviyi uygular. Bazen dişçi koltuğu bazen de iğne fobisi bu sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Çocuk yaşlarda düzenli diş hekimi kontrolü ileri yaşlarda oluşacak olan diş hekimi fobisini engellemektedir. Hasta karar verdikten sonra uygun tedavi ile dayanılmaz diş ağrılarından kurtularak neden daha önce gelmedim pişmanlığını yaşamaktadır. Bu süreçte yakınlarının destek olması ve diş hekimi, hasta iletişiminin etkili olması oldukça önemlidir.

Diş Hekimi Fobisi Neden Oluşur? Bu Korku Nasıl Yenilir?

diş hekimi korkusu nasıl gecer

Dentofobi yani diş hekimi korkusu çocuk ve yetişkin ayırt etmeksizin her yaş grubunda insanda sıklıkla görülebilir. Diş hekimi korkusu nedenleri içinde hastanın daha önceki tedavilerinde yaşadığı kötü tecrübeler oldukça etkilidir. Bu durum kalıcı travmatik sonuçlar yaratabilir. Diş hekiminin davranışları ve hasta ile olan ilişkisi de oldukça önemlidir. Diş hekiminin sakinleştirici yaklaşımı sayesinde bu korku en aza inmekte hatta tamamen ortadan kalkmaktadır.

Çevresel faktörler de diş hekim, fobisinin oluşmasına neden olabilir. Küçük yaştaki çocukların dişçi ile korkutulması ve çevredeki insanların kötü tecrübelerini bilinçsiz aktarılması bu soruna neden olabilmektedir.

İleri derece diş hekimi korkusu olan hastalarda tedavi genel anestezi veya sedasyon yöntemi ile uygulanabilir. Böyle bir soruna sahipseniz öncelikle açıklamaları, samimiyeti ile sizi sakinleştirecek bir diş hekimi seçmelisiniz. Tedaviye başlamadan önceden hekiminize korkularınızdan bahsetmelisiniz.

diş hekimi fobisi için öneriler

Diş hekiminizin korkularınızdan bilgi sahibi olması tedavi sırasında rahatsız olacağınız bir durumda işaret diyaloğu oluşmasında oldukça önemlidir. Diş hekimi fobisi olan hastalar tedavilerini bir günde bitirmek zorunda değiller belirli zaman aralığı ve farklı günlere yayarak tedavinizi tamamlamasını hekiminizden isteyebilirsiniz.

Tedaviye başlamadan önce aklınızdan tüm stresi ortadan kaldırın. Sakin bir tedavinin başarı oranı her zaman daha yüksek olacaktır. Tedaviniz bittikten sonra da diş kontrollerinizi yaptırmaya da devam ederek korkunuzun zamanla azalmasını sağlayabilirsiniz. İlerleyen diş hekimliği teknolojileri sayesinde Antalya ortodonti olarak sizlere daha rahat bir tedavi uygulamaktayız. Diş hekimi fobinizin genel sağlığınızı etkilemesine izin vermeyin!