Zirkon Diş

Estetik amaçlı olarak kullanılan zirkon diş,beyaz metal diye adlandırılan sabit  protezlerin alt yapısı olarak kullanılan özel bir alaşımdır. Estetik, doku uyumu, doğallık ve sağlamlık konusunda günümüzde en iyi kaliteye sahip olmasından dolayı diş hekimlerinin vazgeçilmezi olmuştur.  Zirkonyum kaplama sayesinde diş etlerinde farklı bir renk oluşumu gözlenmemektedir. Antalya  zirkon diş uygulaması konusunda ihtiyacınız olan sağlık hizmetini sizlerle paylaşmaktayız. Estetik bir diş yapısına sahip olmanızı sağlayan diş hekimlerimiz ilerleyen zamanlarda diş eti kenarlarında oluşabilecek problemlerin de önüne geçmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama yöntemleri arasında yer alan ve yeni nesil bir diş kaplama uygulaması olan Zirkonyum diş kaplama, daha güzel bir görünüm  elde etmek amacı ile tercih edilmektedir. Günümüze kadar yapılan araştırmalar sonucunda eski tip kaplamaların yerine daha sağlıklı olduğu kanıtlanmıştır. Estetik diş uygulamasında gelişen son teknolojilerin kullanıldığı bu tedavi de Zirkonya adı verilen seramik kullanılmaktadır. Ayrıca metal desteksiz bir kaplama olan zirkonyum diş içeriğinde metal olmadığından dolayı daha güvenilir,doku dostu ve diş etine uyumludur.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Diş eti sağlığı için önemli olan bu işlem Antalya Zirkon Diş uygulaması yapan kliniğimizde başarılı bir şekilde hastalara uygulanmaktadır. Diş eti hastalıklarının ilerleyen dönemlerde ortaya çıkmasını engelleyerek metale karşı alerjisi olan hastalar için fazlası ile ideal bir tedavi yöntemidir.
Zirkonyum diş kaplamanın diğer avantajları ise şu şekildedir;
• Zirkonyum kaplamanın rengi, doğal diş rengi ile hemen hemen aynıdır.
• Beyaz renkli olduğundan diş etlerinde siyah metal yansıması problemi yaşanmamaktadır.
• Metal alt yapıya bağlı diş hassasiyeti gibi sorunlar ortadan kalkar.
• Dişlerinizi rahatlıkla fırçalayabilirsiniz.
• Alerjiye neden olmaz.
• İltihap ve diş eti kanamasına sebep olmaz.
• Işık geçirgenliği çok yüksek olduğu için dişlerinize estetik bir görünüm kazandırır.
• Ön dişlerle beraber arka dişlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
• Metal destekli porselenler mekanik olarak dişe yapıştırılırken zirkonyum kaplamalar hem mekanik hem de kimyasal olarak dişe yapıştırılır böylelikle daha sağlam bir tutunma sağlanmış olur.
• Porselen dış yüzeyi pürüzsüz olduğu için çay, kahve, nikotin renklenmelerini kolay kolay tutmaz renk değiştirmez.
• Zirkonyum dişler herhangi bir tat bozukluğuna sebep olmaz.
• Çiğneme konusunda daha güçlü dişlere sahip olmanızı sağlar.

Diş hekimliğinde kullanılan en güçlü malzeme olan Zirkonyum, Antalya Zirkon Diş de başarılı ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Metal destekli porselenlerden yaklaşık ‘5’ kat daha güçlü olduğundan olağanüstü bir sertlik sağlar. Ayrıca metal içermediği için %100 biyolojik uyumludur.

antalya zirkon diş tedavisi
zirkon tedavi örnek

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama, daha estetik bir görünüme ulaşmak ve ağız, diş fonksiyonlarının daha işlevsel duruma getirilmesi için uygulanan metottur. Zirkonyum diş son dönemlerde diş hekimlerinin de tavsiye ettiği diş kaplama yöntemidir. Zirkonyum diş, önceki dönemlerden itibaren genellikle porselen kaplama biçiminde kendini göstermiştir. Metal destekli diş kaplama ve metal desteksiz diş kaplama olacak biçimde uygulanan porselen dişler, zaman içinde estetiklik algısının daha fazla artması nedeni ile değişik kaplama yöntemleri üretilmeye başlanmıştır. Zirkonyum diş kaplama da bu yöntemlerden bir tanesi olup son dönemlerin en fazla tercih edilen diş kaplama metodudur.

Estetik görüntü açısından olduğu kadar sağlık bakımından da son derece etkin bir tedavi yöntemi olduğu için zirkonyum diş kaplama daha fazla talep görmektedir.

Zirkonyum Diş, herhangi bir alerjik özelliği olmayan korozyona uğramadığı gibi beyaz olması ile ışığı geçirgen özelliğe sahip bir maddedir. Bulundurduğu özelliklerden dolayı en fazla diş alanında kullanılmaktadır.

Eski dönemlerde uygulanan porselen dişlerde genel olarak ağızda değişik bir tat bırakması ve renk değişikliğine uğraması nedeni ile estetik yönü geri planda kalmakta idi. Fakat günümüz tıp teknolojisinin gelişmesi ile beraber ağız ve diş sağlığı alanında yapılan yeni çalışmalar sayesinde bu tür problemler ortadan kalkmıştır. Zirkonyum Diş Kaplama, öteki diş türlerine göre daha dayanıklı, ağızda metal tat bırakmayan diş türüdür. Ayrıca beyaz ve ışığı geçirgen özelliğine sahip olması ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları ve diş kaplama yöntemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizlerle iletişime geçerek Zirkonyum diş kaplama fiyatları ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

zirkon tedavisi

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

* Zirkon diş estetik amacı ile tercih edilebilir.

* Renk farklılığı yaşamış ve beyazlatma işlemi ile arzu edilen sonuca ulaşılamamış dişlerde kullanılır.

* Kalıtsal olarak meydana gelen koyu renkli dişlerde kullanılmaktadır.

* Dişlerde oluşan şekil ve duruş bozukluklarının olduğu durumlarda zirkon diş tercih edilebilir.

* Zirkon diş, ağızın arka bölümünde yer alan dişler için köprü yapılması gereken durumlarda kullanılır.

* Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen bireylerde kullanım için zirkonyum diş kaplama tercih edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplamanın neden bu kadar çok tercih edildiğine bakacak olursak, bireyler diş kaplama yaptırırken özellikle doğal görünen bir sonuca varmak isterler. Başarılı ve natürel sonuçlar alınabilecek kaplamalar bulunmaktadır, ancak zirkonyum bu kaplamalar arasında maliyet olarak en avantajlı olanıdır. Ayrıca ışığı geçirmesi sayesinde doğal dişe en yakın sonucu zirkonyum diş kaplama verir. Ayrıca dayanıklı bir malzeme olduğu için uzun ömürlü bir kullanım süresi için idealdir.

Bir başka tercih nedeni ise kaplamalar, genellikle ağızda metal bir tat bırakır ve diş etlerinde alerjilere sebep olabilir. Antalya Zirkonyum diş kaplama da bu ve bunun gibi neticeler ile karşılaşılmaz. Yapılmış olan testlerde zirkonyumun alerjik bir reaksiyona veya diş eti çekilmelerine neden olmadığı ortaya konulmuştur. Çay, kahve gibi içecekler zirkonyum diş kaplamasının renk değişimine neden olmaz. Zirkonyum kaygan ve pürüzsüz yapıda olan porselendir. Bundan dolayı plak tutmaz ve renk değişikliği olmaz. İlk etapta kaplama için tercih ettiğiniz diş rengi, kaplamalarınızı kullandığınız süre boyunca ilk günkü renginde olacaktır.

Zirkon Diş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum Diş Nerelerde Kullanılır?

Estetik amaçlı kullanılan Zirkonyum dişler aynı zamanda diş beyazlatma uygulamasına başvuran ancak sonuç alamayan hastalarda da tercih edilmektedir. Aynı zamanda genetik yapıya bağlı ileri derecedeki renklenmeler, kırık dişler, çapraşık veya ayrık dişler ve dönük dişlerde de kullanılmaktadır.
Bu nedenle Antalya Zirkon Diş uygulamalarından faydalanarak sağlıklı, estetik, doğal gülüşü rahatlıkla elde edebiliriz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Antalya Zirkonyum diş kaplamasında yapılması planlanan dişlerin diş hekimimiz tarafından öncelikle küçültülmesi yapılarak dişler ölçüye hazırlanır, zirkonyum için hassas ölçüler alınır.Uygulama yapılan dişlerde hassasıyet olmaması için kesim yapılan dişlere geçici kaplamalar takılır .Son teknolojik cihazlarla laboratuvar ortamlarında dişe uygun olan kaplama işlendikten sonra zirkon diş uygulama sonunda özel sağlığa zararsız yapıştırıcılar yardımı ile diş hekimimiz tarafından dikkatlice kalıcı bir şekilde yapıştırılır. Böylelikle yeni bir form kazanan dişlere zarar vermeden zirkonyum kaplama ağza uygun olarak yerleştirilir.

Metal Destekli Porselen Kaplama ile Zirkonyum Diş Kaplama Arasındaki farklar Nelerdir?

Metal destekli diş kaplama yaptıran hastaların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi sıcağa karşı olan hassasiyet sorunudur. Zirkonyum diş kaplama ile bu problem ortadan kalkmaktadır. Zirkonyum diş kaplama da sıcak ve soğuk hassasiyeti bulunmamaktadır. Ayrıca metal destekli diş kaplamalarına kıyasla çok daha dayanıklı olması, tedaviyi bu metot ile talep edenler için son derece avantaj sunmaktadır.

 

Sigara, kahve ve dişlerde leke oluşumu sağlayan diğer içecekler, metal destekli kaplamalarda dişlerin sararmasına daha fazla neden olur. Ancak zirkonyum diş kaplama son derece dayanıklı olduğu için bu tür problemler de yaşanmamaktadır.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Diş kaplama talebi ile gelen hasta şayet zirkonyumda karar kılarsa yapılacak işlemler sırası ile aşağıda yer almaktadır.

* Klinik muayene ile hastanın diş durumu Antalya diş hekimi tarafından gözlem yapılır. Diş Hekimi gerekli gördüğü takdirde röntgen gibi görüntüleme mototlarına başvurabilir.

* Özel ölçüm yöntemleri ile hastanın zirkonyum diş kaplama talep ettiği dişlerin ölçüleri alınır ve laboratuvara gönderim yapılır.

* Laboratuvarda hastaya özel üretim yapılan kaplamalar diş hekimi kliniğimize ulaştığında hastanın dişleri birkaç cm törpülenir ve kaplamanın takılmasına hazır duruma getirilir. Bu uygulama tıraşlama olarak da isimlendirilir. Lokal anestezi etkisi ile uygulanan bu işlem esnasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

* Zirkonyum kaplamalar özel bir yapıştırıcı ile törpü yapılan dişin üstüne yerleştirilir. Kısa zaman sürecinde kalıcı olarak yapışma gerçekleşir.

Zirkonyum diş kaplama yöntemi Sayın Ortodonti kliniğimizde uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Randevu almak için bizlerle iletişime geçebilir veya ilk muayene için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Antalya Zirkonyum diş kaplama, estetik ve natürel bir görünüme sahip olan, hastada herhangi bir alerjiye neden olmayan beyaz renkte olan alaşımdır. Zirkonyum diş kaplama her geçen gün daha fazla talep edilen bir kaplama çeşididir. Ön dişlerdeki doğal görünümü ve arka dişlerde de sağlamlık ve dayanıklılık bakımından beklentileri karşılamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı mıdır?

Zirkon Diş kaplama genel olarak estetiklik açısından tercih edilse de diş sağlığı üzerinde de olumlu etkileri bulunan en iyi diş tedavi yöntemidir. Çünkü zirkonyum maddesi, diş etleri ile uyumlu yapıda olup herhangi bir biçimde diş etlerine zarar vermez. Zirkonyum kaplama yapılmış dişlerin diş etleri çevresinde görülen diş eti hastalıkları, metal kaplamalara oranla çok daha düşüktür.

 

Metale karşı alerjisi bulunan bireyler, metal destekli diş kaplamasından uzak durmalıdır. Geliştirilmiş biçimde tıp dünyasına sunulan zirkonyum diş tedavisi sayesinde bu problemde ortadan kalkıyor. Çünkü zirkonyum diş kaplama, ısıya karşı dayanıklı ve metale alerjisi olanlar için kusursuz bir diş tedavisi yöntemidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Zirkon seramik tedavisinin başka tedavi yöntemlerinden ayrı olmasının en büyük özelliği kısa sürede tedavinin uygulanmasıdır. Antalya Diş hekimi uzmanları, genel olarak zirkon diş kaplama tedavisi için 5 günün yeterli olduğunu ifade etmektedir. Kısacası estetik bir gülüşe sahip olmak için uzun zaman beklemenize gerek kalmaz.

Zirkonyum diş ileride renk değişikliğine uğrar mı?

Zirkonyum dişler, pürüzsüz ve kaygan bir zemine sahip olduğu için plak oluşumuna neden olmaz ve metal destekli dişlere göre daha uzun süre beyazlığını korur. Hasta, uygun şekilde ağız ve diş bakımına dikkat ederse ömür boyu dişleri ile ilgili problem yaşamaz.

Zirkon Kaplamanın Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Zirkonyum doğal mineraller arasında yer almaktadır. Vücutta alerjik bir reaksiyona neden olmaz. Böylelikle kaplamaların diş eti ile kısa ya da uzun sürede kullanımı herhangi bir uyumsuzluk problemi çıkmamaktadır. Diş etleri çekilmediğinden dolayı bu kaplamalar uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra Zirkonyum kaplamaların ışık yansıtma nitelikleri çok iyi yapıdadır. Çok fazla natürel ve estetik görünmeleri nedeni ile talep edilmektedir. Zirkonyum diş kaplaması metale karşı alerjisi olan hastalar için uygulanacak en ideal tedavidir. Ayrıca zirkonyum kalıcı dişlerin sürmesinden itibaren her yaşta hasta için uygulanabilen eşsiz tedavi şeklidir.

 

Antalya Zirkon diş tedavisi için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak alanında uzman diş hekimleri ile en iyi hizmeti sunmaktayız.