iTero_kullanimi

iTero Element 2 Kliniğimizde

Ortodontik tedavilerde şeffaf düzelticilerin kullanımı, vakumla şekil verilebilen termoplastik şeffaf materyallerin tanıtılmasıyla 1980 yıllarında başlamıştır. Bu materyaller ilk başta sadece retansiyon amacıyla kullanılırken daha sonra dişlerin hareket ettirilmesi ve diş konumlarının düzeltilmesi amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır. O yıllarda modeller üzerinde el ile küçük diş hareketleri yaptırılmakta ve buna göre şeffaf plak üretilmekteydi. Bu da hem çok zaman almakta hem de çok sayıda plak üretilmesini neredeyse imkansız hale getirmekteydi.

Ortognatik Cerrahi Tedavi Nedir?

Diş sağlığı insanların önem vererek koruması gereken bir durumdur. Diş sağlığının korunması sonucunda elde edilecek sağlıklı bir ağız kaliteli ve yüksek standartlara sahip bir hayat yaşamanın ilk adımlarından biridir. Fakat birçok insan her zaman diş sağlığına gereken önemi vermeyebilir. En basit önlemlerden biri olan diş fırçalamak ve diş ipi ile dişlerin ve diş etlerinin aralarının temizlenmesi aksatılabilir.

Zirkon Diş Yapıştırma ile Dayanıklı Dişler

Sağlıklı ve aynı zamanda güzel görünen bir diş yapısına sahip olmak her insanı memnun edecek durumlardan biridir. Ağız ve diş sağlığının yaşamımızda ne kadar önemli olduğu açık bir gerçektir. Çünkü bu günlük yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen önemli bir konudur. Fakat bizler her ne kadar diş sağlığımızı korumaya çalışsak da birtakım çeşitli diş sorunlarıyla karşılaşabilmekteyiz. Bunlar arasında dişin yapısında ve şeklinde bozulmalar,

Dikkat Çekici Dişlere Sahip Olmak İçin Sunulan Diş Beyazlatma İşlemi

Güzel gülüşler her daim önemlidir. Güzel gülüşler beraberinde iletişimi kuvvetli geliştireceği için önem arz eden ağız bakımı söz konusudur. Çeşitli sebeplerden sararan dişler eskilerde onarılamaz ile zaman içerisinde bu durum aksi duruma dönerek artık çok daha kolay bir şekilde beyazlatılabilmektedir. Antalya diş beyazlatma işlemi hizmetimizi sunarak insanların bu ihtiyacına cevap vermeye devam ediyoruz.

Ortodonti Uzmanları Tarafından Önerilen Tel Tedavisi Kaç Yıl Sürer?

Diş ve ağız bozukluklarını inceleyen bilim dalına ortodonti ismi verilmektedir. Günümüzde birçok diş kliniğinde ortodonti alanı bulunmakta ve ağız ya da çene yapısında bozukluk olan hastalar bu bölümde tedavi görerek yeniden sağlıklı ve düzgün bir ağız yapısına sahip olabilmektedir. Ortodonti tedavilerinin temelinde olan tel tedavisi ise günümüzde oldukça yaygın olarak başvurulan tedavi yöntemlerinin başında gelir.

Bizi Arayın