Antalya Diş Estetiği

Diş estetiğinin değerlendirme sürecinde pek çok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. Dişlerin rengi, konumu, boyu ve şekli değerlendirildikten sonra uygulanacak estetik operasyonda belirlenmiş olur.

Zirkonyum başta olmak üzere yaprak porselen olarak adlandırdığımız lamine uygulamaları, inley-onley( porselen dolgular), ve  kompozit dolgu uygulamaları  Antalya diş estetiği olarak sunduğumuz hizmetlerden bazılarıdır. Diş estetiği sadece kaplama ve diş beyazlatma gibi süreçleri içermez. Alanında uzman doktorların bireylerde daha güzel bir gülüş estetiği oluşturmak için de çalışmalarına devam ettiği bilinmektedir.

Geleneksel Diş Hekimliği ve Diş Estetiği

Ağızda oluşan hastalıkların önlenmesi, ağız hijyeni ve genel tedavi süreçlerine odaklanan geleneksel diş hekimliğine karşı kozmetik diş hekimliği dişlerin görünümünü düzeltmeye yönelik işlemler yapmaktadır. Ayrıca diş estetiği, hastanın rahatlıkla seçebileceği tedavi yöntemlerini bir arada sunmaktadır. Bu sayede gülüşünüzün daha estetik ve sağlıklı olması sağlanır.

Tüm bu süreçlerle ilgili diş sağlığınızı korumak ve diş estetiği uygulamalardan yararlanmak için artık Antalya diş estetiği kliniğimize başvurabilirsiniz. Dişlerinizde ve gülüşünüz de hoşunuza gitmeyen ya da düzeltilmesini istediğiniz herhangi bir faktörün gelişen teknolojilerden faydalanarak uygulama sürecine dahil edildiğini unutmayın.

O halde Antalya diş estetiği olarak hastalarımızla birlikte incelediğimiz ve geliştirdiğimiz alanlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

  • Diş hizalanması
  • Diş rengi
  • Kayıp dişler
  • Dişeti gülüşü
diş estetik antalya
antalya diş estetik tedavileri

Kayıp Dişler ve Diş Estetiği

Gülüşün görünümünü olumsuz etkileyen bir ya da birden fazla kayıp diş, özgüven eksikliğine de sebep olmaktadır. Buna bağlı olarak diş çürüme riski de artmaktadır.

Doğal olarak ağız sağlığıyla beraber yüz estetiğinde kayıp dişlerle ilgili estetik uygulamalardan yararlanılmalıdır. Kısmi protez, köprü ya da dental implantlar sayesinde eksik dişler rahatlıkla tamamlanabilir.

Hizalama ve Diş Estetiği

Aralarında boşluk olan dişlerle birlikte üst üste binen ya da eğrilmiş olan dişler için Antalya diş estetiği olarak oldukça başarılı çözümler sunuyoruz. Bu tür dişler genelde ortodontik tedaviye uygun değil ise kaplamalarla düzeltilmektedir. Ayrıca gülümseme esnasında dişlerinizin çok daha güzel bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dişeti Gülüşü ve Diş Estetiği

Çatlamış, düzgün olmayan veya ufalanmış dişlere daha güzel bir görünüm kazandırmak için estetik operasyonlardan faydalanılabilir. Bu sayede dişeti gülüşü tekrar şekillendirilirken kalıcı çözümlere ulaşılabilir.

Diş Rengi ve Diş Estetiği

Çapraşık olan dişler, diş implantları, Estetik kompozit dolgular, porselen kaplama ve köprüler ile estetik prosedürler değerlendirilerek uyum içinde sağlıklı dişlere kimyasal beyazlatma dediğimiz bleaching uygulamaları ile diş rengi düzeltilebilmektedir. İyi bir muayene ile Özel Antalya  diş estetiğinde  sizin için en uygun gülüş estetiği planlanmaktadır.

diş estetik antalya hizmet

Estetik Diş Dolguları

Kullanım alanlarına göre farklı estetik özellikler kazanan kompozit dolgular ayrıca dayanıklık özelliklerine göre hastaların beğenisine sunulmaktadır. Estetik diş dolgularında genelde dişler arasındaki boşlukların kapatılması, seviye farklılıklarının giderilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Ayrıca yüzey bozukluğu, çapraşıklık ve ön dişlerdeki çeşitli sorunlar için de estetik diş dolgularından yararlanılmaktadır. Antalya diş estetiği olarak bu konudaki tüm imkanlarımızı hastalara sunuyor ve daha güzel diş ve dişetine sahip olma garantisi veriyoruz.

Tam Seramik Kaplama

Full porselen kron kaplama olarak da bilinen tam seramik kaplama, diş estetiğinde en çok başvurulan uygulamalardan biridir. Kullanılacak porselenlerin öncelikle ağız dokusuyla uyumlu olması şarttır.

Ayrıca alerji yapmayan estetik malzemelerden olan porselenlerin içeriğinde metal bulunmamaktadır. Bu sayede renk değişiklikleri gözlemlenmez. Estetik anlamda uyumlu hale gelmesi için ağız içinde tercih edilecek bölgeye göre tam seramik kronlar farklı şekillerde kullanılabilir.

Zirkonyum porselen, Empress ve Feldspatik olarak üçe ayrılan tam seramik kaplamalar, Antalya diş estetiği kliniğimiz tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Diş renklenmeleri ve şekil bozukluklarında çokça tercih edilen Zirkonyum kaplamanın yanı sıra dişler arasında boşluk ve aşınmış dişlerde Empress porselen uygulanmaktadır. Feldspatik porselen ise hafif diş renklenmeleri ve yine dişler arasındaki boşluklarda tercih edilebilir.

Diş Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş Estetiği Nedir?

Ağız ve diş sağlığı, insanların önem vermesi gereken ancak ağırlıklı olarak ihmal edilen sağlık konuları arasında yer alır. Dişlerin çürükleri genelde ağrı ya da başka sıkıntılar doğurmadan tedavisi ihmal edilir. Ancak pek çok kişi de dişleri ile ilgili olarak sorunlara önem verir. Dişler ile ilgili olarak önem verilen konuların arasında diş estetiği de bulunur. Diş estetiği nedir denildiğinde ağız, diş ve çene yapısının ve diş etlerinin estetik amaçlı olarak tedavi edilmesi şeklinde tanımlanabilir. Eğik durumda olan dişlerin düzeltilmesi ve çene yapısına uygun dişlerin yapılması bu tedavi seçenekleri içerisinde yer alır.

Diş Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Diş estetiği nedir sorusuna ek olarak bu amaçla hangi yöntemlerin uygulandığı da önem arz eder. Estetik diş hekimliği olarak da bilinen diş estetiği konusunda en çok bilinen konu kaplamalardır. Diş kaplamaları, dişin bir kısmının eksilmesi ve benzeri durumlarda uygulanmaktadır. Kuron olarak bilinen kaplamalar için farklı malzemeler kullanılabilir. Altın, seramik ve zirkonyum bu konuda en çok tercih edilen malzemelerdir. Diş protez tedavisi diş eksiği bulunan çene yapısı için uygun olan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Eksik bulunan dişlerin yerine protez uygulaması yapılarak estetik sorunlar ortadan kaldırılır. Bunlara ek olarak hastanın diş, ağız ve çene yapısına uygun tedaviler geliştirilebilir.

Diş Estetiği Aşamaları Nelerdir?

Diş estetiği nedir denildiğinde, uygulanan tedaviler için gerekli olan tedavi süreci hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Öncelikli olarak hastaların diş yapısı ile ilgili olarak tespitlerin yapılması gerekir. Bu tespitler için film ve röntgen çekilmesi gerekebilir. Bunun sonrasında tercih edilen tedavi yöntemi tespit edilebilir. Belirlenen tedavi yöntemi uygulanarak gerekli kontroller yapılır. Kontroller ile birlikte tedavi süreci bitirilir.

Profesyonel Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Dişlerde var olan şekil bozuklukları, ağız görünümü gibi aynı zamanda yüz simetrisinin de görünümünü etkilemektedir. Bu nedenle de kişiler çoğunlukla diş estetiği uygulamalarına yönelirler. Bu alanda uzman olan ekibimiz, sizler için en modern yöntemleri uygulayarak istediğiniz dişlere, gülüşe be ifadeye kavuşmanızı sağlar. Estetik yapılmış olunan dişler, ağız çevresinin görünümü değiştirecek daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu konuda profesyonel olan estetik diş hekimlerimiz, doğuştan veya sonradan oluşan tüm diş bozukluklarında sizlerin yanında olarak en ideal yöntemler istediğiniz sonucu yakalayacaklardır. Diş estetiği nasıl yapılır diye merak edenler bizlere ulaşabilirler.

Diş Estetiği Fiyatları

Antalya diş estetiği fiyatları, hastalarımıza ilk muayene yapılıp tamamlandıktan sonra net bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Diş estetiği fiyatları bireysel olarak farklılık göstermektedir. Antalya Diş estetiği fiyatları kullanılacak olan malzeme ve bu malzemelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Diş estetiği Antalya tedavisi kapsamı fazlası ile geniş olmaktadır. Yalnızca diş beyazlatma ya da kaplama gibi sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden ibaret değildir.

Hastalarımızın hem sağlıklı hem estetik bir gülüş kazanabilmeleri için Antalya diş estetiği için en donanımlı diş kliniğinde diş estetiği tedavisi olmaları gerekmektedir. Uygulayacağımız Diş estetiği tedavisi sayesinde daha özgüvenli bir şekilde gülümseyebilirsiniz. Diş estetiği Antalya tedavisi için yerli ve yabancı bütün hastalara en iyi hizmeti sunmaktayız.

Ön Diş Estetiği Nedir?

Ön diş estetiği günümüzde çok sık tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Diş estetiği bireylerin sosyal ortamlarını ve sosyal gücünü etkilemektedir. Bu nedenle gülüş tasarımı ve pembe estetik konusuna talep artmaktadır. Konuşma sırasında ilk göze çarpan bölüm ön dişlerdir. Gülüşü ve ısırma gibi fonksiyonları doğrudan etkileyen ön dişlerdeki sorunların giderilmesi ön diş estetiği ile mümkün olmaktadır.

Ön dişler harflerin çıkışını, kelimelerin telaffuzu gibi konularda da oldukça etkilidir. Bu durumlar hastalara göre değişiklik göstermektedir. Birden fazla tedaviye ihtiyaç duyula bilmektedir.

Ön diş estetiği konusunda ihtiyacınız olan tüm uygulamalar hakkında net bilgi almak için tedavinin ilk adımı muayenedir. Ön diş estetiği sadece estetik kaygılardan dolayı değil ileride oluşacak ağız ve diş sağlığı problemlerinin de önüne geçilmesi konusunda diş hekimi muayenesi önemlidir. Tedavi bittikten sonra diş ömrünün uzun süreli olması için diş hekimi kontrolleri oldukça önemlidir.

Ön Diş Estetiği Hangi Sorunlarda Tercih Edilir?

Ön dişler için estetik tedaviler

Ön dişlerimiz yapısı gereği beslenmemiz ile doğrudan alakalı olup estetik açıdan da önemli dişlerimizdir. Aşağıdaki maddelerde yer alan sorunlar ön diş estetiğini gerektiren durumlardır;

Çürük ön diş veya dişler

Renklenmiş görünüm

Kırık ve çatlak ön diş

Aralıklı ön diş yapısı

Ayrık ve eğri ön dişler

Kayıp veya eksik ön dişler

Tüm bu ön diş sorunları kişinin kendinde öz güven eksikliğini olumsuz yönde etkiler. Sizlerde Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimizde tüm sorunları alanında uzman hekimler ile ön diş estetiği ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ön Diş Estetik Tedavileri Nelerdir?

Ön diş estetiği öncelikle hastaların konuşma şeklini ve gülüşünü istedikleri yapıya getiren estetik uygulamalardır. Muayeneden sonra ihtiyaç duyulan tedavilere göre alınan ölçüler, bilgisayar destekli fotoğraf gibi materyaller ile hastanın diş yapısına müdahale yapılmadan prova yapılma imkanı sunmaktadır. Hastanın da görüşü alınarak tedaviye başlanılır. Kişinin beklentisi göz önüne alınarak kullanılacak teknikler belirlenir.

Çürük ön dişlerde uygulanan estetik tedaviler: Arka dişlere göre küçük hacimlere sahip ön dişlerde çürük oluşumu kanal tedavisi gerektirebilir. Eksik olan dişlere göre tedavi çeşitlilik gösterir. Madde kaybının çok fazla olduğu dişlerde veneer ve kaplama ihtiyacı olabilir. Bu durumda lamine porselen en iyi çözüm olacaktır.

Kırık ve çatlak ön dişler: Kırılan diş sonucunda nekroz ve çatlak diş sonucunda oluşan hassasiyetin var olması durumunda kanal tedavisi gerekebilir. Çatlaklarda sıcak soğuk hassasiyeti dikkatle kontrol edilir. Kırık olan dişlerde ise röntgen çekilerek komşu dişler incelenir. Küçük olan dişler için bonding uygulaması yapılabilir. Yine ışık geçirgenliği fazla olan zirkonyum veya seramik kaplamalar ile tatmin edecek tedaviler uygulanır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Herkesin farklı bir ağız yapısı ve diş yapısı bulunmaktadır. Genel olarak bu yapıya bakıldığında kişiler için en ideal gülüş ortaya çıkartılabilmektedir. Bazı durumlarda diş yapısı bozulabilir. Bu durumlarda ise kişiler diş estetiği konusunda kendilerine en iyi yakışacak olan uygulamalara yönelirler. Kişinin kendini daha iyi hissetmesi, daha güzel gülebilmesi ve hatta özgüveninin artması için çeşitli diş estetiği uygulamalarımız mevcuttur. Diş estetiği nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı, bu işin yalnızca profesyonel uzmanlarımız tarafından verildiği olmaktadır. Estetik ve uyum beraber bir bütün oluşturarak, yüz ifadenizi bozan şekil bozukluğu veya diş eksikliği gibi sorunların önüne geçilir. Bu sayede göz hoş görünen dişlere ve sıcak bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Diş Estetiği Kaç Gün Sürer?

Diş estetiği Antalya süre olarak tedavi planına göre farklılık göstermektedir. Uygulanacak olan işlemlere paralel olarak bir süre verilmektedir. Antalya Diş hekimi muayenesine, klinik ve radyolojik muayene sonucuna, uygulanan ön hazırlıklara ve hastalarımızın mevcut durumuna göre tedavi süresi değişiklik göstermektedir.