Diş Tedavisi

Pembe Estetik Nedir?

Pembe Estetik Nedir?

Günümüzde estetik bir gülüşe sahip olmayı herkes ister. Düzgün bir diş dizilimi ve beyaz renkli dişlere sahip olmak insanları özgüven açısından rahatlatmaktadır.

Ağzımızda yer alan dişlerimizin haricinde diş etlerinde sağlıklı görünümü oldukça önemlidir. Diş etleri için yapılan estetik uygulamalara pembe estetik denmektedir. Yapılan estetik uygulamalar arasında diş etlerinin rengi, diş etlerinin diş ile olan seviyesi ve diş etlerinin yeteri derecede sağlıklı durması için yapılan operasyonlar yer almaktadır.

Diş etlerinin sağlıklı görünebilmesi için diş etlerinin pembe olması gerekmektedir. Diş hekimlerinin uygulamış olduğu estetik uygulamalarda asıl hedef hastanın kusursuz bir gülümsemeye sahip olmasıdır. Hedeflenen estetik gülümsemeye sahip olabilmek için diş ve diş eti estetiği oldukça önemlidir.

Pembe Estetik Diş Etine Nasıl Uygulanır?

Estetik bir gülümsemeye sahip olabilmek için diş etinin, dudakların ve çenenin bir uyum içerisinde olması gerekmektedir. Hastaya uygulanacak olan diş eti estetiği sorunun varlığına göre hastaya uygulanmaktadır.

Pembe estetiğin uygulanabilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı diş etleri kanamayan, pembe renkli ve yüzeyi hafif pütürlü şekilde olması gerekmektedir.

Diş estetiği öncesi diş etinde varsa eğer kızarıklık, şişlik ve kanamaların tedavi ettirilmesi gerekmektedir. Ayrıca diş eti estetiği için diş taşlarının temizlenmesi gerekmektedir.

Pembe estetik, gülümseme sırasında ön kısımda meydana çıkan iki dişin tepe noktasında bulunan hayali çizginin hafif dudağa dokunması ile sağlanır. Bu tarz durumlarda diş etlerinin düzeltilmesi ve sonrasında yapılması gereken tedaviler tamamlanması gerekir. Pembe estetik ile yapılacak durumlar ile güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir