Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum diş porselen kaplama şeklinde dişlere uygulanan bir tedavi şeklidir. Hastaların daha estetik ve beyaz gülüşlere sahip olabilmesi için uygulanan farklı uygulamalar arasında yer almaktadır. Son zamanların sıkça yaptırılan estetiklerin içerisinde yer zirkonyum kaplama dişler diş hekimleri tarafından da sıkça yapılan tedaviler arasında yer almaktadır. Zirkonyum kaplama dişler, zirkonya seramiğine dönüştürülüp özel fırınlarda işlenmektedir. Metal ve desteksiz bir kaplama olan zirkonyum diş kaplama, diğer kaplama çeşitlerine göre daha doğal durmaktadır.

Zirkonyum kaplama dişler diş etlerinde koyu bir renk oluşturmazlar. Yani diğer diş kaplamalarında meydana gelen siyah renkteki kötü görünümler zirkonyum diş kaplamasında meydana gelmez. Zirkonyum diş kaplamalar aynı zamanda ışık geçirgenliği sayesinde dişlerde mat bir görünüm yerine daha parlak bir görünüme sahiptir. Bu nedenle zirkonyum kaplama diş sayesinde daha doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Zirkonyum kaplama dişler, diş ve diş eti sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Diş etleri ile mükemmel bir uyum sağlayan zirkonyum kaplamalar sayesinde diş etinizde herhangi bir problem yaşamazsınız.

Beyaz ve doğal bir görünüme sahip olan zirkonyum kaplamalar ayrıca sıcağa dayanıklıdır. Metala karşı hassasiyeti ve alerjisi olan hastalar için oldukça ideal bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum kaplamalar sayesinde daha doğal ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Zirkonyum diş kaplaması yaptıran bir kişi sıcak veya soğuk hassasiyeti asla olmaz. Oldukça sağlam olan zirkonyum kaplama daha çok ön dişlerde tercih edilmektedir. Ağız kokusuna yol açmayan zirkonyum kaplama, sigara veya kahve gibi tüketimlerin sonucunda oluşan lekeleri minimuma indirir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir