Diş Tedavisi

İmplant Yaptırırken Acı Duyulur Mu?

İmplant Yaptırırken Acı Duyulur Mu

İmplant uygulaması cerrahi işlemler ile yapılan bir tedavi şeklidir. Son zamanların estetik müdahaleleri arasında popüler haline gelen implant uygulaması sonucunda hastalar memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar. İmplant tedavileri sonrasında hastalar istedikleri ve hayal ettikleri beyaz gülüşlere sahip olmaktadırlar. Hastaya imlplant uygulamasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hasta işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissi duymaz.

İmplant uygulaması bittikten sonra ve anestezinin etkisi azaldıktan sonra küçük ağrılar hissetmeye başlarsınız. Bu ağrıları da diş hekiminizin vereceği ağrı kesiciler sayesinde minimuma indirebilirsiniz. Lakin bu ağrıları yaşamanız oldukça doğaldır. İmplant sonrası yaşayacağınız ağrı diş çekiminde yaşadığınız ağrı ile aynıdır. Yaşadığınız bu ağrıları da atlattıktan sonra ağız içinde yer alan implantların varlığını kısa sürede unutacak ve normal hayatınıza devam edeceksiniz.

İmplant uygulamalarında bazı hastaların verdikleri aşırı tepki ve heyecan nedeni ile ağrıları daha şiddetli hissedebilirsiniz. Aşırı heyecanlı ve stresli hastaların isteği üzerine diş hekimleri hastaya genel anestezi uygulamaktadır. Genel anestezi altında yapılan implant uygulaması başarılı bir şekilde gerçekleşir. İmplant uygulaması öncesi ameliyat için ortam hijyenik bir hale getirilir. Daha sonra hasta ameliyat için hazırlanır ve implantoloji kliniğine alınır.

Daha sonra hastanın dişeti bir miktar açılarak iyi bir görüş açısı belirlenir. Dişetinde bir miktar implant için yer açıldıktan sonra titanyum maddeden yapılan implantlar yerleştirilir. Yerleştirilen titanyum implantlar sonrasında belli bir iyileşme süresi vardır. Bu süre 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Bu süre boyunca hastanın ağız ve diş bakımına oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir