Diş Tedavisi

Kron Köprü Protezlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kron Köprü Protezlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kron köprü protezlerin bakımı nasıl yapılır? Kron protez nedir? Kron köprü protez kimlere yapılır? Kimler kron köprü protez yaptırabilir? Kron köprü protez tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kron köprü protez bakımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kron köprü protezler nasıl temizlenir? Kron köprü protez hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Kron Köprü Protezlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kron köprü protezlerin bakımına dikkat edildiği sürece ömür boyu kullanılabilir. Bunun yanı sıra bazen protezlerinizde gevşeme gibi problemler yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden diş hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Kron köprü protezlerin uzun ömürlü olabilmesi için dikkat etmeniz gereken en önemli ilk adım ağız ve diş hijyenine dikkat etmenizdir.

Bir köprüyü yerinde tutan diş veya kemiktir. Diş veya kemik yeterli hijyen sağlanmadığı zaman çeşitli sağlık problemleri nedeni ile bakteri oluşturabilir. Bu durumda protezleriniz yeterli desteği göremez ve protez kullanımız zorlaşabilir. Günlük uygulayacağınız ağız ve diş bakımı sayesinde bunların önüne kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Flüorürlü diş macunu ve diş ipi ile ağız ve diş bakımı en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra altı ayda bir diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Kron köprü protez kullanımında sert nesneleri çiğnemekten veya sert yiyeceklerden kaçınmanız gerekmektedir.

Kron Köprü Protez Neden Kullanılır?

Kron köprü protezler hasar gören dişi tamamen kapatmak veya kötü görüntüyü örtmek amacı ile kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra hasar gören dişin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kron köprü protezler ayrıca dişlerin şeklini ve doğru bir şekilde hizalanmasını iyileştirmek amacı ile kullanılmaktadır. Kron köprüler doğal dişlerin rengine uyarlanabilmektedir. Bu sayede daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kron Köprü Protezler Nedir?

Kron köprü protezler sadece diş hekimleri tarafından çıkarılabilir protezlerdir. Kron köprü protezler sabit protezlerdir. Bu nedenle gün içerisinde çıkarıp tekrar takabileceğiniz bir protez değildir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir