Diş Tedavisi

Diş İmplantının Ömrü Nasıl Uzatılır?

Diş İmplantının Ömrü Nasıl Uzatılır

Diş implantı nedir? Diş implantı nasıl yapılmaktadır? Diş implantı tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Diş implantı kimlere yapılmaktadır? Diş implantı tüm dişlere yapılır mı? Diş implantını kimler yaptırabilir? Diş implantına neden ihtiyaç duyulur? Diş implantı uzun ömürlü müdür? Diş implantı hakkında aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Diş İmplantının Ömrü Nasıl Uzatılmaktadır?

İmplantın ömrünü uzatabilmek için günlük yapacağınız ağız ve diş bakımına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

İmplantın sağlığını kaybetmemesi için ve yapılan onca tedavinin boşa gitmemesi için gerekli olan ağız sağlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle implant tedavisinde sonra diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

İmplant dişler orijinal dişler gibi zarar veya hasar görmese de zaman içerisinde gerekli bakım yapılmadığı zaman dişler çevresinde çeşitli bakteriler meydana gelmektedir. Bu bakteriler ağız sağlığını ciddi derecede tehdit etmektedir. Hatta bu durum sağlığınızın bozulmasına da neden olabilir.

İmplantlarınızı orijinal dişlerinizi fırçalar gibi fırçalayabilirsiniz. Yalnız implantlarınız için tercih edeceğiniz diş fırçasının kılları daha yumuşak olmalıdır. İmplantlarınızı fırçaladıktan sonra diş ipi ile diş aralarını temizlemeniz gerekmektedir.

Diş İmplantının Ömrü Ne Kadardır?

Diş implantı sonrası hastaların implantlarına iyi bakmaları gerekmektedir. Bu durumda implant tedavisi sonrası hastalara pek çok iş düşmektedir. Eğer implantlarınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız ağız ve diş bakımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca implantlatınızın ömrünün uzun olması için diş hekimi kontrollerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

İmplantlarınızı günde iki defa fırçalamayı unutmayınız. Ayrıca implant hastaları bu şekilde yapacağı iyi bir bakım ile implantlarını 30 yıl kadar kullanabilirler.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir