Diş Tedavisi

Invisalign Sonrası Beklenen Değişimler

Invisalign Sonrası Beklenen Değişimler

Invisalign tedavi tekniği yüksek teknolojide elde edilen ve hastaya özel hazırlanan bir ortodontik tedavi tekniğidir. Bu tedavi tekniği sayesinde ortodontik tedavi görmüş olduğunuz fark edilmez ve böylelikle sosyal yaşamınız hiç kısıtlanmadan, özgür bir şekilde gülümseyerek çapraşık olan dişleriniz düzeltilmiş olmaktadır.

İlerleyen teknolojinin sayesinde ınvisalign tedavi tekniğiyle artık daha karmaşık olan olaylarda yeterli netice elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı güç diş hareketlerini üretmek amacı ile ınvisalign plakları türlü makineler ile uyumlu hale getirip başarılı estetik neticeler ortaya çıkarmak mümkündür.

Invisalign tedavi tekniği genel olarak braket takmayı arzu etmeyen yetişkin kişilerde seçildiği bilinse de artık genç hastalarda ve gelişen çocuklarda bile tercih edilen bir teknik olmaktadır.

Çapraşık olan dişinizden rahatsız oluyor ve tel takmak istemiyorsanız ınvisalign tedavi tekniği ile tedavi için ortodontiste gitmeniz gerekmektedir. Doktorunuz sizlerin uygun bir vaka olduğunuza kanaat getirdiğinde, Invisalign tedavi planınızı oluşturmaktadır. Bu planlama doğrultusunda plağınız el değmeden sizlere özel hazır edilir ve paketlenir.

2 haftada bir ayrı basınç yapılan yeni plağı takarak ilk günden itibaren dişinizdeki düzelmeyi sizler ve etrafınızdakiler anlamaya başlar. Yemeklerin dışında bütün gün takmış olduğunuz ve bir lens gibi bütün dişlerinizi kapsayan plağınız ince esnek ve nerede ise gözükmeyecek kadar şeffaf olmaktadırlar.

Invisalign Tedavi Tekniği Nedir?

Invisalign tedavi tekniği, çapraşık olan dişin hastaya özel elde edilmiş ve dişi kapsayan bir dizi şeffaf plak ile düzgün hale getirilmesidir. Aslına bakılır ise tel olmaksızın uygulanan bir ortodontik tedavi tekniğidir.

Invisalign Tedavisinin Normal Ortodontik Tedaviden Farkı Nedir?

Tedavi tekniğinin süresi ve başarısı adına fark bulunmamaktadır. Invisalign tedavi tekniği için uygun olan olaylarda normal tedaviye kıyas ile daha rahat ve nerede ise hiç kendini belli etmemesi nedeni ile daha estetik bir tedavi tekniğidir.

Hangi Hallerde Invisalign Tedavi Tekniği Yapılır?

Görüntüsü sebebi ile tel takmayı arzu etmeyen hastalar hangi yaşta olur ise olsun ınvisalign tedavisi görebilirler.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir