Diş Tedavisi

Diş Eti Tedavisi Acı Verir Mi?

Diş Eti Tedavisi Acı Verir Mi

Diş eti tedavisi acı verir mi? Diş eti tedavisi nasıl yapılır? Diş eti tedavisi öncesi neler yapılmalıdır? Diş eti tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Diş eti tedavisine kimler ihtiyaç duyar? Diş eti tedavisi tek seansta biter mi? Diş eti tedavisi hakkında merak ettiğiniz ve aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Diş Eti Tedavisi Acı Verir Mi?

Diş eti tedavileri genellikle ağrılı olmamaktadır. Diş eti tedavisi sırasında diş hekimleri hastalara anestezi uygulamaktadır. Anestezi altındayken hastalar herhangi bir ağrı veya acı hissetmezler. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Bu durumu diş hekiminizin vereceği ağrı kesici ve antibiyotikler ile atlatabilirsiniz.

Diş eti tedavisi sonrası hissedeceğiniz hafif ağrılar birkaç gün sürebilir. Hastalar bu durumda diş hekimlerinin vereceği randevu tarihlerini mutlaka dikkate almalılardır.

Diş eti tedavisinin acı vermesi kişiden kişiye değişmektedir. Bu durum tamamen kişilerin acı eşikleri ile alakalı bir durumdur. Diş eti tedavilerinin çoğunun ağrısız bir şekilde yapılmasını etkileyen faktör ise ağrı kesicilerdir. Ağrı kesiciler sayesinde hastaların acı çekmesi engellenir. Tedavi sonrasında hastalar diş hekimlerinin vereceği randevu tarihlerine göre diş hekimlerini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Diş Etinde Oluşan Hastalıklar

Diş eti hastalıklarının önceden fark edilmesi bazı durumların önüne geçmenizi sağlar. Bu sayede diş eti hastaları ilerlemeden bu hastalığının diş etinize ve ardından dişlerinize zarar vermesini engellemiş olursunuz.

Diş etinden meydana gelen hastalıklar; kırmızı veya şişmiş diş eti, ağız kokusu, hassas dişler ve küçülen veya çekilen diş etleri şeklinde sıralanmaktadır.

Diş etinde oluşan hastalıkların tedavisi; profesyonel diş temizliği, kök planlaması ve diş ölçeklenmesi, cep küçültme ameliyatı, kemik grefti, yumuşak doku greftleri, yönlendirilmiş doku rejenerasyonu şeklindedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir