Diş Tedavisi

Diş Beyazlatma Kaç Yaşında Yapılır?

Diş Beyazlatma Kaç Yaşında Yapılır

Diş beyazlatma işlemi rengi sararmış ve diş renginden memnun olmayan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi sayesinde diş renkleri daha açık bir renk olur ve dişler daha güzel bir görünüme kavuşur.

Diş beyazlatma işlemi gençlerde ve yetişkinlerde yapılmaktadır. Diş problemi olan veya diş hassasiyeti olan hastalarda uygulanması doğru değildir. Diş problemleri yaşayan hastalar öncelikli olarak diş problemlerini çözüp daha sonra diş beyazlatma işlemini yaptırabilirler. Beyaz renk olmayan ve sararmaya yüz tutmuş dişlerde diş beyazlatma işlemi oldukça başarılıdır.

Diş beyazlatma işlemi öncesinde diş hekiminizden bunun için randevu alıp ve tedavi planı çıkarmalısınız. Diş beyazlatma işlemi 18 yaşını dolduran her bireyde uygulanmaktadır. Ayrıca herhangi bir diş hassasiyeti problemi olmayan hastalarda diş beyazlatma işlemi oldukça başarılıdır. Diş beyazlatma işlemi sayesinde dişleriniz estetik bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca beyazlatma işlemi yapılmadan önce dişlerde kaplama olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerin beyaz kalıp kalmayacağı konusunda pek çok kişi merak etmektedir. Diş beyazlatma işleminin ömrü oldukça uzundur. Bunun yanı sıra dişlerin beyaz kalması hastaların günlük yapacağı bakım ile alakalı bir durumdur. Dişlerin sararmasına etki eden kafeinli içecekler ve asitli içeceklerin tüketimine dikkat edilmelidir. Pek çok insan çay, kahve ve asitli içecekleri diş yapısına ve rengine zarar vermesin diye pipetle içmeyi tercih etmektedir. Sizlerde böyle bir yöntem ile dişlerinizin beyazlığını koruyabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında dişlerinizin renklenmesine göre yılda bir kez diş hekiminizde alacağınız randevu ile ekstra tedavi olabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir