Diş Tedavisi

Çekilen Dişin Yerine Diş Yapılmazsa Ne Olur?

Çekilen Dişin Yerine Diş Yapılmazsa Ne Olur?

Kaybedilen diş veya eksik diş yerine yapılan suni dişe diş protezi adı verilmektedir. Diş protezleri kullanım durumlarına göre üç gruba ayrılmaktadır. Bunlar; sabit protezler, hareketli protezler ve implantlardır.

İmplant Tedavisi

Diş implant tedavisi son zamanların sıkça yaptırılan tedavileri arasında yer almaktadır. Ayrıca en yaygın diş değiştirme yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Diş implantları gerçek bir diş gibi görünmektedir. Bunun yanı sıra kişilere orijinal dişlerini aratmamaktadır. Diş implantları kişilere kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Diş implantlarına gereken bakım yapıldığı sürece ömür boyu kullanmanız mümkündür.

Diş implanları dışarıdan bakıldığı zaman zor bir operasyon olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra diş implantları acısız ve ağrısız bir şekilde hastalara uygulanmaktadır.

Diş implantları eksik diş yerine konulabilecek en iyi çözümlerden bir tanesidir. Ayrıca oldukça doğal bir görünüm sağlamaktadır. Komşu dişlerinize kesinlikle zarar vermez. Diş implantları düzenli kontroller gerektirmeyen kalıcı bir tedavi yöntemidir.

İmplant Destekli Köprü Tedavisi

İmplant destekli köprü tedavisi özellikle birden fazla eksik diş tedavisinde sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Ayrıca eksik diş tedavisinde ki ideal çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır. İmplant destekli köprü tedavisinde iki uçtaki dişler implantlar ile yerine sabitlenmektedir.

İki ucun ortasında yer alan dişler ise herhangi bir vidalama işlemi yapılmadan yerinde tutulmaktadır.

İmplant desteki köprü tedavisi eksik diş tedavisinde tercih edilebilecek ideal bir tedavi yöntemidir. Köprü diş implantları kadar etkilidir. Ayrıca kişilere doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Diş Destekli Köprü Tedavisi

Diş destekli köprü tedavisinde implant yerleştirmek yerine bir köprünün yerleştirilmesi ile mevcut dişiniz kullanılmaktadır. Eksik olan dişinizin yanına kuron yerleştirilir ve özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılır.

Diş destekli köprü tedavisinden sonra doğal bir görünüm elde edersiniz. Ameliyat gerektirmeden uygulanan bu tedavi yöntemi oldukça ideal bir tercih olabilir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir