Diş Tedavisi

Öndeki Çürük Dişe Ne Yapılır?

Öndeki Çürük Dişe Ne Yapılır

Ön dişler arka kısımda yer alan dişlere kıyasla çok daha pürüzsüz ve temizliği kolaydır. Bakımı ve temizliği kolay olmasına rağmen, ön dişler de de çürüme meydana gelmektedir. Gülümseme ve konuşma esnasında görülen ön kesici dişlerin bakımı ve temizliği son derece önemlidir. Çünkü bireylerde sağlıklı bir ağız hijyeni uygulanmadığı takdirde diş çürüğü oluşmaktadır.

Ön dişlerde bulunan çürükler hem estetik hem de sağlık problemleri oluşturmaktadır. Daimi dişlerde yer alan ön diş çürükleri farklı yöntemler kullanılarak tedavi edilmektedir. Öndeki çürük diş problemleriniz için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

Öndeki çürük dişleri tedavi etmek için, diş hekimimiz ilk etap da dişin çürüyen bölümünü çıkaracaktır. Daha sonra burayı güçlü ve restore edici uygun bir malzeme ile doldurmaktadır.

Doğal bir görünüm kazandırmak için plastik rezin ve ince yapılı camı anımsatan materyallerden üretilmiş olan, diş renginde kompozit dolgular da diş hekimimiz tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi ön çürük diş tedavi yöntemleri kısa sürede gerçekleşmektedir.

Ön dişlerdeki çürüklerden dolayı yaşanan estetik problemleri düzeltmek için, farklı tedaviler uygulanmaktadır. Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki diş hekimlerimiz ön dişlerdeki çürüğü aşağıdaki yer alan alternatifler de biriyle tedavi etmeyi önerebilir.

*  Dişin kalan bölümünü kapatan diş şeklinde ve doğal diş renginde bir kaplama olan kuron kullanılarak.

*  Dişin ön yüzeyine yapıştırma yapılan, doğal diş rengine uyumlu ince bir porselen parçası olan veneer kaplama uygulanabilir.

Belirtmiş olduğumuz estetik tedavi alternatifleri için diş hekiminizden randevu almanız gerekmektedir. Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki Diş hekimlerimiz ön diş çürüğü yaşayan bireyler için en iyi tedavi seçeneğini sizlere belirterek uygun tedaviyi uygulamaktadır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir