Diş Tedavisi

Yan Çıkan Diş Düzelir Mi?

Yan Çıkan Diş Düzelir Mi

Yanlış hizalanmış veya yan çıkan diş problemi pek çok kişinin şikayet ettiği bir sağlık sorunudur. İskeletsel bir problem olmadığı sürece yamuk çıkan veya çarpık olan dişlerin tedavisi oldukça kolaydır. Her yaşta tedavi edilebilmektedir.

Mükemmel hizalanmış dişlere ve beyaz bir gülümse herkes tarafından hayal edilmektedir.

Gelişen teknolojiler sayesinde hemen hemen herkesin sahip olacağı beyaz bir gülümseme ve düzgün hizalanmış dişlere farklı tedavi yöntemleri sayesinde sahip olabilirsiniz. Dişlerimiz bizlere çekicilik ve kişilik katmaktadır. Dişlerin yamukluğu yemek yeme ve konuşma gibi pek çok problem yaratmaktadır. Bu nedenle zaman kaybetmeden yamuk ve çarpık dişlerden kurtulmanız ve uzman bir diş hekimine görünmeniz gerekmektedir.

Dişler Neden Çarpıklaşma Nedenler Nelerdir?

Süt dişlerinde veya kalıcı dişlerde çarpıklıklar veya yamulmalara görülebilmektedir. Bu durum bazılarında çocukluk dönemlerinde kullanılan emzik veya baş parmak emme gibi durumlardan kaynaklı olabilmektedir. Bunun yanı sıra genetik problemler nedeniyle de dişlerde çarpıklık meydana gelebilir.

Yamuk dişler için sıkça uygulanan tedavi yöntemi diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisinde hastaların sabırlı olmaları gerekmektedir. Bunun nedeni diş teli tedavisinin uzun sürmesidir. Diş teli tedavisinde diş hekiminizin söylediği her şeye harfiyen uymalısınız. Aksi takdirde dişlerinizin tedavi süresi olduğundan daha fazla uzun sürebilir. Diş teli tedavisinin yanı sıra invisalign tedavisi ile çapraşık dişlerinizden de kurtulmanız mümkündür.

Bu tedavilerin yanı sıra şeffaf plak tedavisi yöntemiyle de çarpık dişlerinizden kurtulmanız mümkündür.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir