Diş Tedavisi

Diş Ayrıklığı Tel Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş Ayrıklığı Tel Tedavisi Ne Kadar Sürer

Ayrık diş tedavisi nasıl yapılır? Ayrık diş tedavisi ne kadar sürer? Ayrık diş tedavisi yöntemleri nelerdir? Ayrık diş neden olur? Ayrık diş tel tedavisi ile düzeltilir mi? Ayrık diş tedavisi nedir? Ayrık dişler nasıl kapatılır? Diş ayrıklığı tel tedavisi ne kadar sürer? Aralıklı dişlerde tel ne kadar durur? Diş boşluğu telle ne zaman kapanır? Ayrık diş telle düzelir mi? Ayrık diş problemleri hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Ayrık Dişin Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Diş ayrıklığının tedavi süresi uygulanan tedavi yöntemi göre değişmektedir. Örneğin kompozit lamina uygulamasında tek seansta ayrık diş probleminizden kurtulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra diş sayısına göre tedavisi süresi de değişmektedir. Kompozit lamina uygulamasında 1 veya 3 saat içerisinde tedavi tamamlanmaktadır. Porselen lamina tedavisinde ise 5 veya 7 gün içerisinde tedavi tamamlanmış olur.

Ortodontik tel tedavisi uygulandığı zaman ise hastaların tedavi durumlarına göre tedavi süresi 1 yıl veya 18 ay arasında değişmektedir.

Diş Teli ile Ayrık Diş Tedavisi Nasıl Olur?

Diş teli tedavisi hemen hemen herkesin bildiği bir tedavi yöntemidir. Diş teli tedavisinde klasik veya estetik diş telleri uygulanabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde hastaların sıkça tercih ettiği diş teli tedavisi şeffaf plak tedavisidir.

Diş teli tedavisi öncesinde bazı hazırlık aşamaları yapılmaktadır. Yapılacak olan detaylı analizler ile diş arasındaki boşluğun nasıl dağıtılacağını ve dişlerin nasıl estetik bir hale getirileceği konusunda uzman diş hekimi bazı ön çalışmalar yapmaktadır. Diş tedavisi bittikten sonra dişlerin eski düzenini yeniden almaması için diş teli tedavisi sonrasında şeffaf plak tedavisi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra dişlerin arka yüzeyinde kullanılacak koruyucular sayesinde tedavi sonuçları desteklenmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir