Diş Tedavisi

Sadece İki Dişe Tel Takılır Mı?

Sadece İki Dişe Tel Takılır Mı

Dişlerle alakalı olarak en önemli sorunlar arasında dişlerin çarpık, yamuk veya eğri olması bulunmaktadır. Çarpık ve yamuk dişler, görüntüsünden dolayı her birey için son derece can sıkıcıdır. Çarpık, yamuk ve eğri dişlerin düzelmesi için diş yapınıza uygun tedavi uygulanmaktadır. Diş yamukluğuna çözüm olarak uygulanan düzeltmenin en popüler ve en etkili yolu diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi, Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki doktor kontrolünde uygulanan bir tedavi şeklidir.

Diş teli tedavisi sonrasında dişlerde mevcut olan yamukluklar belli bir süre sonra düzelmektedir. Diş teli tedavisinin yamukluğu ya da çarpıklığı düzeltme süresi, fertlerin diş yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Eğriliğin çok fazla olmadığı dişler için lamine veya bonding yöntemleri kullanılarak protetik tedavi uygulanmaktadır. Fakat dişlerde çok fazla eğrilik bulunuyorsa dişlere tel takılarak hastaya uygun ortodonti tedavisi yöntemi uygulanmaktadır.

Diş teli tedavisinde ağız içerisindeki yalnızca iki dişe tel takılmamaktadır. Diş teli tüm dişlere takılarak tedavi uygulanmaktadır. Çünkü tedavi esnasında diğer dişlerden destek alınmaktadır. Sadece 2 dişe tel takılır mı gibi sorularınız ve ağız içerisindeki bozuk ve çarpık dişlerin tedavisi için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir