Diş Tedavisi

Diş Teli Yüz Şeklini Değiştirir Mi?

Diş Teli Yüz Şeklini Değiştirir Mi

Ortodonti tedavisinde yüz şekliniz estetik açıdan olumlu yönde değişmektedir. Ortodonti tedavisinde dişleriniz ve dudaklarınızın görünümü değişmektedir. Özellikle dişlerinizin görünümü konumu estetik açıdan oldukça güzel görünmektedir. Yanlış hizalanmış çene ve dişler ağzınızın alt veya üst kısmının hafif öne doğru eğilmesine neden olmaktadır. Diş teli tedavisi sayesinde bu durum düzelir ve estetik bir görünüm elde edersiniz.

Diş teli tedavisi aynı zamanda invisalign gibi kusurların da düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Diş teli tedavisi istenildiği gibi sonuçlandığı zaman doğal olarak yanaklarınız, dudaklarınız ve diğer yüz özellikleriniz de olumlu yönde değişiklikler meydana gelir. Ortodonti tedavilerinde yaş oldukça önemli bir faktördür. Özellikle hala büyümekte olan genç hastaların yüz ve çene yapısı ile kolay bir şekilde oynama yapılabilir. Bazı ortodonti tedavilerinde çene büyümesi yönlendirilerek yüz özellikleri dengede tutulmaktadır.

Ortodonti tedavisi sonrasında daha genç görünmenizde mümkündür. Yetişkinlerin ortodonti tedavisi sonrasında olduğu yaştan daha genç görünmesi mümkündür.

Diş Telleri Dudak Yapısını Değiştirir Mi?

Diş teli tedavisi sonrasında dudak yapınızın değişmesi oldukça doğaldır. Bunun asıl nedeni ise dudaklarınızın ve dişlerinizin maksiller labial fraenum olarak bilinen kaslı bir ek ile bağlı olmasıdır. Maksiller Labial Fraenum adı verilen kaslı yapı, üst dudağın iç kısmını iki üst ön dişin diş etine bağlamaktadır.

Diş teli tedavisinde diş hizanlanması değiştikçe dudak yapısı da doğal olarak değişmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir