Diş Tedavisi

Seyrek Diş Nasıl Düzeltilir?

Seyrek Diş Nasıl Düzeltilir?

Dişlerimiz dış dünyaya açılan yapılardır. Bu nedenle dişlerimizin her daim beyaz ve hizalı olmasını isteriz. Dişler gülüşlere ve yüze ayrı bir anlam katmaktadır. Herkes güzel bir gülüşü hak eder. Özellikle pek çok kişinin yaşamış olduğu ayrık veya seyrek diş problemi kişileri rahatsız etmektedir. Ayrıca ayrık dişler kişilerdeki öz güveni de arka plana atmaktadır.

Diş hekimliği alanında gelişen teknolojiler sayesinde ayrık veya seyrek diş problemlerinizden kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Seyrek Diş Tedavisi Nasıl Olur?

Seyrek diş tedavisinde farklı estetik uygulamalar yapılmaktadır. Özellikle seyrek diş problemi önde olan kişiler tek seansta seyrek diş probleminden kurtulabilmektedir. Dişler arasındaki ayrıklık eğer fazlaysa öncelikle diş teli tedavisi yardımı ile bu ayrıklık probleminden kurtulabilirsiniz.

Ayrık diş tedavisinde genellikle porselen lamina uygulaması veya kompozit lamina uygulamaları yapılmaktadır.

Ayrık diş tedavisinde öncelikle şikayetin ne olduğu ve şikayetin oluşma nedenine göre tedavi planlaması yapılmaktadır. Tedavi seçenekleri hastanın dişlerinin ayrıklığına göre değişmektedir. Ayrık diş tedavisi eğer kompozit lamina yani bonding işlemi uygulanacaksa tek seansta çözülebilir. Tedavi süresi diş sayısına bağlı olarak 1 veya 3 saat kadar sürebilir. Ayrık diş tedavisinde porselen laminaların tedavi süresi yaklaşık 5 veya 7 gün sürmektedir. Eğer tel tedavisi uygulanacaksa bu süre 12 ile 18 ay kadar sürmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir