Diş Tedavisi

Diş Estetiği Kaç Gün Sürer?

Diş Estetiği Kaç Gün Sürer

Diş estetiği son zamanların modası haline gelen tedavileri arasında yer almaktadır. Diş estetiği kaç gün sürer gibi sorularınız net bir cevabı bulunmamaktadır. Bunun nedeni yaptıracağınız diş estetiğine göre değişen gün sayısından dolayıdır. Örneğin diş çapraşıklığına uygulanan bir tel tedavisi de diş estetiğine girmektedir. Hastaya uygulanan tel tedavisi hastanın iyileşme süresine bağlı olarak 1 yıla kadar sürmektedir.

Diş hekimlerinin kullandığı son teknoloji ürünleri sayesinde yapılan diş estetiği sayesinde bireyler özel hayatlarında daha özgüvenli ve mutlu olmaktadırlar. Bu nedenle yapılacak olan diş estetiği uzun sürse bile verdiği mükemmel sonuçlar nedeni ile bu süreyi hastaların göze alması gerekmektedir.

Diş estetiği diş ve diş etinin yüzeyinde ve yapısında meydana gelen bozulmaların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle son zamanların sıkça yaptırılan diş estetiği olan diş beyazlatma işleminde hastalar tedaviden memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar. Diş beyazlatma işlemi sayesinde hastalar günlük hayatlarında hayallerinde ki beyaz gülüşlere sahip olmaktadırlar.

Yapılacak olan herhangi bir diş estetiğinde öncelikli olarak dişlerin ve dişetinin sağlıklı olması gerekmektedir. Yani dişetinde veya dişlerde yer alan iltihap veya çürüklerin tedavi öncesinde diş hekimi tarafından temizlenmesi ve iyileştirilmesi gerekmektedir.

Yapılması istenen diş estetiği uygulamaları; Diş beyazlatma işlemi, Laminate Vener uygulaması, gülüş tasarımı uygulaması ve diş çapraşıklığı tedavisi gibi uygulamaları diş estetiği tedavisi içerisinde yer almaktadır. Bu tedavi uygulamalarının süreleri hastanın diş ve ağız yapısına bağlı olarak değişmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir