Diş Tedavisi

Ayrık Dişler Nasıl Tedavi Edilir?

Ayrık Dişler Nasıl Tedavi Edilir

Dişlerinizde oluşan kötü görüntü ve gülüşlerinize saklamanıza neden olan ayrık dişlerden ortodonti tedavisi ile kurtulmanız mümkündür. Ortodonti tedavi sonrasında bütün hastalar hayal ettikleri gülüşlere sahip olmaktadır. Ağzımızda yer alan dişler yüzümüzün yanı sıra gülüşlerimize de anlam katmaktadır. Her birey güzel ve beyaz gülüşlere sahip olmak ister. Artık gelişen teknoloji sayesinde istediğiniz beyaz ve özgür gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Ayrık diş tedavisinde ayrık dişler genellikle ön iki diş arasında meydana gelmektedir. Bu iki dişin ayrık olma durumu uygulanacak farklı estetik uygulamalar sayesinde düzeltilebilmektedir. Yalnız bu diş ayrıklığı daha geniş bir alan üzerindeyse tel tedavisi ile dişler daha estetik bir görünüme kavuşurlar. Ayrık dişlerin görünümü estetik olmamakla birlikte kişilerin gülüşlerini gizlemesine neden olmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte ayrık diş tedavilerinde sadece tel tedavisi değil lamina uygulamaları da yapılmaktadır. Dişlerin boş duran kısımlarına incecik porselen kaplamalar yapılarak bu durum düzeltilir. Ayrıca lamina tedavisinde diş hekimi dişleri aynı boya getirerek daha estetik görünen dişler ortaya çıkarmaktadır.

Lamina uygulaması özellikle ön dişler için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş hekimi özel yapıştırıcı yardımı ile yapıştırdığı laminalar sayesinde hastanın ağzında güzel bir diş görünümü kazanmasını sağlamaktadır. Ayrık dişler nasıl tedavi edilir, ayrık diş tedavisi ne kadar sürer ve ayrık dişlerin tedavisinde herhangi bir acı hissi duyar mıyım gibi sorunlarınız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinimizi ziyaret edebilir ya da iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir