Diş Tedavisi

Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Dayanır?

Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Dayanır

Zirkonyum diş çabuk kırılır mı? Zirkonyum kaplama ne kadar gider? Zirkonyum kaplama kalıcı mı? Zirkonyum diş çürüme yapar mı? Zirkonyum kaplama kaç yıl dayanır? Zirkonyum porselen diş ömrü ne kadardır? Zirkonyum kaplama hakkında aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplıyoruz.

Zirkonyum Porselenlerin Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum porselen diş tedavileri, diş estetiğinde son dönemde popüler olan tedavi çeşitlerinden bir tanesidir. Estetik anlamda hastalara ve diş hekimlerine büyük faydalar sağlayan zirkonyum porselen diş tedavisi ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Zirkonyum ağız ve diş yapısına oldukça iyi bir uygunluk sağlamaktadır.

Zirkonyum Porselenlerin Özellikleri Nelerdir?

Doğada bulunan zirkonyum maddesinin ağız ve diş yapısına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

  • Zirkonyum doğada bulunan bir maddedir. Bu madde saf mineral halinde iken zirkonyum seramiğine dönüştürülmektedir. Daha sonra özel fırınlarda pişirilerek dayanıklı porselen dişlere dönüştürülür.
  • Ağız ve dişler için muhteşem bir uyum sağlamaktadır.
  • Zirkonyum porselenler oldukça dayanıklı oldukları için aşınmaz ve yıpranmazlar.
  • Zirkonyum porselen dişlerde herhangi bir lekelenme durumu yaşamazsınız.
  • Şeffaf bir görünümü olduğu için ağız içerisinde güzel bir estetik görünüm kazandırır.
  • Ağız içerisinde herhangi bir kötü kokuya neden olmaz.

Zirkonyum Porselenler Dişlerin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Zirkonyum porselen dişlerin kalıcılık süresi hastanın kullanıma bağlı olarak değişmektedir.

Zirkonyum dişler kullanıma bağlı olarak hastadan hastaya kalıcılık süresi değişir. Bunun yanı sıra zirkonyum porselen dişi yapan diş hekimine bağlı olarak veya kullanılan malzemeye de bağlı olarak değişebilir.

Zirkonyum Porselen Dişlerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Zirkonyum porselen dişlerin kullanım süresi 5 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Bu durum tamamen hastanın kullanımı ve kullanılan malzemelerin kalitesi ile alakalı bir durumdur.

Kötü malzemeler kullanılarak hastaya uygulanan zirkonyum dişlerin kullanım süresi verilen sürelerden daha az olabilir. Zirkonyum porselen dişler hakkında aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz farklı sorularınız olursa Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir