Diş Tedavisi

Zirkonyum Diş Kaç Yıl Dayanır?

Zirkonyum Diş Kaç Yıl Dayanır?

Zirkonyum nedir? Zirkonyum hangi dişlere uygulanır? Zirkonyumun ömrü ne kadardır? Zirkonyum dişlere kaç seansta uygulanır? Zirkonyum dişlere zarar verir mi? Zirkonyum kaplamanın bakımı nasıl olmalıdır? Zirkonyum porselenlerin ömrü ne kadardır? Zirkonyum kaplama hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Zirkonyum Porselenlerin Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplamaların ömrü kişilerin kullanıma bağlı olarak değişebilmektedir. Ortalama bir süre verecek olursak eğer zirkonyum porselenlerin kullanım süresi 5 ile 15 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Zirkonyum porselenlerin kullanım süresini çok iyi bir bakımla 20 yıla kadar çıkartabilirsiniz.

Zirkonyumun ağız ve diş sağlığına herhangi bir zararı kesinlikle yoktur. Bu kaplama çeşidinde kesinlikle lekelenme veya plak oluşumu gözlenmemektedir. Zirkonyum kaplama yaptıran bir kişi kaplamalarının ilk gün ki beyazlığı ile uzun bir süre kullanabilmektedir.

Zirkonyum Porselenlerin Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

Zirkonyum porselenlerin kalıcılığını arttırmak istiyorsanız eğer ağız ve diş bakımınıza oldukça iyi bir şekilde dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ağız ve diş bakımını tam anlamı ile yerine getiren kişiler zirkonyum porselen kaplamasını uzun bir süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirler. Günde en az iki defa fırçalamanız gerekmektedir. Çok sıcak veya çok sıcak yiyeceklerden veya içeceklerden kaçınmanız gerekmektedir. Ayrıca bu porselenlere sahip olan kişiler aşırı sert yiyeceklerden kaçınmalıdırlar.

Düzenli olarak her 6 ayda bir diş hekimi kontrolünüze gitmeyi kesinlikle unutmayın.

Zirkonyum Porselenlerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Zirkonyum porselenlerin kullanım süresi kişilerin yapmış olduğu bakıma göre değişmektedir. Bunun yanı sıra diş hekimlerinin vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda zirkonyum porselenlerin kullanım süresi 5 ile 15 yıl kadardır.

İyi bir bakımla zirkonyum porselenlerinizin ömrünü 20 yıla kadar uzatabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir