Diş Tedavisi

Yamuk Dişlere Zirkonyum Yapılır Mı?

Yamuk Dişlere Zirkonyum Yapılır Mı?

Yamuk dişlerin tedavi olanağı oldukça fazladır. Dişleriniz yamuk, çarpık veya eğri olabilir. Bunun yanı sıra ayrık dişleriniz de olabilir. Bu tarz problemi olan hastaların tercih edebileceği pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Yamuk dişler hem estetik yönünden hem de ağız ve diş sağlığı açısından oldukça çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle bu dişlere sahip olan hastaların kısa sürede çeşitli tedavi yöntemlere başvurması gerekmektedir.

Yamuk dişlerde yemek kalıntıları daha çok birikmektedir. Bu nedenle bu tarz dişlerde çürüme ve diş kayıpları bunun yanı sıra ağız kokusu sıkça yaşanabilir.

Yamuk dişler aynı zamanda konuşma bozuklukları, yemeklerinizi tam öğütememe veya dişlerinizi tam anlamı ile temizleyememe gibi sorunlara yol açar. Bu nedenle zaman kaybı yaşamadan kısa sürede diş hekiminize danışıp tedavi yöntemlerine başlamanız gerekmektedir.

Yamuk Dişler İçin Zirkonyum Kaplama

Son zamanlarda hastaların sıkça tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesi de diş kaplama tedavisidir. Yamuk dişlere sahip olan hastalar uzun süren tel tedavisi yöntemini tercih etmemektedir. Bu nedenle hastalar diş kaplama tedavisi ile kısa sürede istedikleri estetik gülüşe sahip olabilmektedir.

Tel tedavisi bazı hastaları estetik açıdan rahatsız etmektedir. Bu nedenle diş hekimlerinin son zamanlarda yamuk dişlere uyguladığı diş kaplamaları sıkça herkes tarafından tercih edilmektedir.

Diş kaplaması yapıldıktan sonra dişlerinizin bakımını kesinlikle aksatmamanız gerekmektedir. Diş kaplamalarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız eğer günlük yapacağınız ağız ve diş bakımınızı düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir