Diş Tedavisi

Yamuk Dişler Çekilir Mi?

Yamuk Dişler Çekilir Mi?

Yamuk diş tedavisi nasıl yapılır? Yamuk dişlerden nasıl kurtulabilirim? Yamuk dişlerden diş kaplama uygulaması ile kurtulmak mümkün müdür? Yamuk dişler çekilir mi? Yamuk diş nasıl düzeltilir? Yamuk dişlere zirkonyum kaplama yapılır mı? Çarpık dişler nasıl tedavi edilir? Yamuk veya çarpık dişler hakkında merak ettiğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Yamuk Diş Nasıl Düzeltilir?

Yamuk ve çarpık diş problemi hemen hemen pek çok kişinin yaşadığı problemlerden bir tanesidir. Yamuk diş problemi tedavisinde en önde gelen tedavilerden bir tanesi de diş teli tedavisidir. Bunun yanı sıra bazı hastalar uzun süre boyunca diş teli tedavisi görmek istemediği için diş kaplama tedavisini de tercih etmektedir.

Yamuk diş tedavisi sayesinde hayal ettiğiniz dişlere kısa sürede kavuşabilirsiniz. Önemli olan bu tedavi süresi boyunca diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmemenizdir.

Yamuk diş tedavisinde geleneksel diş teli tedavisinin yerini yeni teknoloji sayesinde kaplama dişler almaktadır. Yamuk veya çarpık dişlerinizi tedavi ettirmediğiniz zaman kısa sürede çürük problemleri ve zaman içerisinde diş kayıpları yaşayabilirsiniz. Yamuk dişlerde yiyecek artıkları daha çok birikmektedir. Ayrıca bu yemek kalıntıları yamuk dişlerden temizlemek oldukça zordur. Yamuk dişlerin bakımı ve temizlenmesi problem olduğu için zamanla diş eti kanamaları da oluşabilmektedir. Çarpık dişlerin tedavi edilmemesi zaman içerisinde kemik kaybına da neden olabilir. Dişlerinde çok az çarpıklık yaşayan kişilerde lamine veya bonding uygulaması yapılmaktadır. Dişlerinde ileri derecede çarpıklık problemi yaşayan kişilere diş teli tedavisi uygulanmaktadır.

Yamuk Dişlerde Hangi Tedavi Yöntemleri Daha Avantajlıdır?

Yamuk dişlere uygulanan tedavi yöntemleri kişilerde oluşan yamukluğun derecesine göre değişmektedir. Yamuk dişleriniz arasında aralıklar mevcutsa eğer bonding uygulaması sayesinde istediğiniz ve hayal ettiğiniz dişlere kavuşmanız daha kısadır. Ön dişlerinizde çarpıklık varsa eğer diş kaplama tedavisi sayesinde bu çarpıklık giderilir.

Azı dişlerinizin de dahil olduğu bir çarpıklık problemi yaşıyorsanız eğer yine diş kaplama tedavisi sayesinde bu çarpıklık giderilir. Gelişen teknoloji sayesinde bilgisayar ortamında tasarım ve üretim aşamaları gerçekleştirilir. Bu durumda daha güçlü seramikler ve zirkonyum maddesi kullanılarak kısa sürede hastalara hayal ettikleri estetik gülüş kazandırılır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir