Diş Tedavisi

Yamuk Diş Kaplama İle Düzelir Mi?

Yamuk Diş Kaplama İle Düzelir Mi

Yamuk veya çarpık diş problemi pek çok kişide olan diş problemlerinden bir tanesidir. Yamuk dişlere sahip olan hastaların pek çoğu uzun süren diş teli tedavisi yerine kaplama tedavisini tercih etmektedir. Bu durumda pek çok hastanın merak ettiği yamuk dişlere kaplama yapılır mı sorusunun cevabını da bu şekilde vermiş olduk. Bu diş yapısına sahip olan hastalar elbette kaplama tedavisinde faydalanabilmektedir.

Bunun yanı sıra sararmış dişlerinizden de bu şekilde kurtulmanız mümkündür. Kaplama tekniklerinde pek çok çeşit bulunmaktadır.

Bu çeşitlerinden hangisini yaptırmanız gerekeceğini diş hekiminizin yapacağı muayene sonucunda öğrenebilirsiniz. Kapla tedavisi sayesinde daha beyaz ve daha düzgün sıralanmış dişlere sahip olabilirsiniz.

Yamuk Dişlerden Diş Teli Tedavisi Olmadan Nasıl Kurtulabiliriz?

Yamuk dişlerden diş teli tedavisi olmadan kurtulmanız mümkündür. Tel tedavisinin yanı sıra yamuk dişlerinizden diş kaplama uygulaması sayesinde kurtulabilirsiniz. Hatta bu uygulama sayesinde sararmış dişlerinizden de kurtulabilirsiniz. Yerine daha beyaz ve daha düzgün sıralanmış dişler ile daha sağlıklı ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Diş teli tedavisi olmadan bu görünümü ortadan kaldırmanın bir diğer yolu ise diş kaplamadır.

Ön dişlerinde yamuk dişlere sahip olan hastalar lamine uygulaması sayesinde yamuk dişlerinden kurtulabilirler. Dişlerinizin estetik açıdan daha güzel görünebilmesi için bu yöntem oldukça cazip olabilir. Yamuk diş tedavisi, yamuk dişlere kaplama tedavisi, çarpık dişlere kaplama tedavisi nasıl uygulanır ve çarpık diş probleminden tel tedavisi olmadan nasıl kurtulabiliriz gibi sorularınız hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizi ziyaret edebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir