Diş Tedavisi

Çarpık Dişlere Kaplama Yapılır Mı?

Çarpık Dişlere Kaplama Yapılır Mı

Çarpık dişleri olan hastalara diş teli yerine diş kaplama tedavisi yapılabilmektedir. Diş kaplama tedavisi çarpık dişleri olan hastalar için alternatif tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Diş kaplama tedavisi uzun yıllar tel tedavisi görmek istemeyen hastaların tercih ettiği tedavi yöntemlerindendir.

Ağız sağlığına zarar vermeyen maddeler ile hazırlanan kaplamalar hastaya uygun bir şekilde uygulanarak hastanın istediği ve hayal ettiği dişler diş hekimi tarafından yapılır. Diş kaplama tedavisi sayesinde hastanın istediği ve hayal ettiği dişler hastaya uygulanır. Hastalar kısa sürede istedikleri estetik görünüme kavuşurlar. Bu süre zarfında hastalar rutin kontrollerini aksatmadıkları sürece bu dişleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirler.

Çarpık Dişlere Uygulanan Diş Kaplaması Ne Kadar Süre Kullanılır?

Çarpık dişlerin tedavisi için ortodonti tedavisine başvurmayan hastalar genellikle diş kaplama tedavisine başvurmaktadır. Hastalara uygulana diş kaplamaları lamine veya zirkonyum kaplamalardır.

Uygulanan diş kaplamalarının bakımını kesinlikle aksatmamanız gerekmektedir.

Ağız ve diş bakımınızı düzenli olarak her gün yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu sayede bu kaplamaları uzun yıllar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda rutin olarak gittiğiniz diş hekimi kontrollerinizi de ihmal etmemeniz gerekmektedir. Ağız ve diş bakımını düzenli olarak yerine getiren hastalar bu kaplamaları uzun yıllar boyunca kullanabilmektedir.

Çarpık dişlerin tedavi olanakları oldukça fazladır. Uzun yıllar boyunca tel tedavisi görmek istemeyenler diş kaplama tedavisine başvurmaktadır. Dişleriniz çarpık, yamuk veya eğri olabilir. Bu durum estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Kısa sürede çarpık dişlerden kurtulmak isteyenlerin ilk başvurduğu tedavi yöntemi ise diş kaplama tedavisidir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir