Diş Tedavisi

Tel Takılmadan Dişler Düzelebilir Mi?

Tel Takılmadan Dişler Düzelebilir Mi

Ortodontik sorunlar yalnızca estetik problemler oluşturmazlar. Ortodontik sorunlar diş ve diş eti sağlığına etki edecek fonksiyonel problemlere de neden olmaktadır.

Hastalar uzun süre devam eden Ortodontik tedavileri çoğu zaman tellerin görüntüsünden dolayı istememektedirler. Diş teli görünümü tedavinin ertelenmesine de yol açmaktadır. Güncel tedavi yöntemleri arasındaki klasik ortodontik tedavilerin yanı sıra şeffaf plaklarla da tedaviler uygulanmaktadır. Tel takılmadan mükemmel bir gülüşe ve işlevsel diş ve dişeti sağlığına kavuşmanız mümkündür.

Şeffaf plak teknolojisi ile Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde, dişlerinizden alınacak dijital bir ölçü sayesinde tedavinizin sonunu ulaşmadan sonucu görmeniz mümkündür.

Şeffaf plak tedavisinin hastalara sunmuş olduğu en büyük avantaj, şeffaf plakların görünmemesidir. Bunun yanı sıra ağız bakımı yaparken, diş fırçalarken ve yemek yerken şeffaf plakların takılıp çıkarılması hastalara çok büyük konfor sunmaktadır. Şeffaf plaklar ortalama olarak günde 22 saat takılı olmalıdır. Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki hekimimizin planlamasına göre yeni plaklara geçiş süreci farklı olabilmektedir.

Diş teli takılmadan veya şeffaf plak gibi farklı tedaviler uygulanmadan, dişlerin kendiliğinden düzelmesi söz konusu değildir. Çarpık ve yamuk dişlerin düzelmesi için farklı yöntemlerle tedaviler uygulanmalıdır.

Ağız içerisindeki kas ve kemik yapısının oturmuş bir konumu bulunmaktadır. Çapraşık dişlerin düzeltilmesi için dışarıdan bir kuvvetin etki etmesi gerekmektedir. Uygulanacak kuvvet ortodontik tedavi diye bilinen diş teli ile uygulanmaktadır. Diş teli tedavisi uygulamasında tercih edilebilecek diş teli çeşitleri bulunmaktadır. Metal braketler ve porselen (şeffaf) braketler de sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra lingual braketler ya da şeffaf plaklar da kullanılmaktadır.

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz de klasik Ortodontik tedaviler ile birlikte şeffaf plak ve diğer tedaviler hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır. Güzel ve rahat bir gülüşün yanı sıra ağız sağlığına kavuşabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ortodontik sorunlarınızın tedavisi için randevu almayı unutmayınız.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir