Diş Tedavisi

Sağlam Diş Çekimi Acıtır Mı?

Sağlam Diş Çekimi Acıtır Mı

Diş çekimi ne zaman yapılır? Diş çekimi acıtır mı? Diş çekimi neden yapılır? Sağlam diş çekilir mi? Sağlam diş çekimi acıtır mı? Sağlam diş neden çekilir? Diş hangi durumlarda acıtır? Diş çekimi nasıl yapılır? Diş çekimi acıtır mı? Diş çekimi hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Diş Çekimi Acıtır Mı?

Günümüz teknolojisinde diş çekimi oldukça kolay bir uygulamadır. Diş çekimi uygulamasında korkulacak herhangi bir şey yoktur. Hastalar artık diş çekimi sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmemektedir.

Diş çekimi genellikle lokal anestezi ile yapıldığı için hasta hiçbir ağrı hissetmez.

Diş Çekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Diş hekimleri öncelikle hastanın genel şikayetini dinler ve daha sonra dişin genel durumunu kontrol eder. Diş hekimi sonrasında hastaya çeşitli sorular sorarak herhangi bir tedaviye ve ilaca karşı alerjisi olup olmadığını öğrenir. İlk muayene yapıldıktan sonra diş hekimi görüntüleme işlemlerine geçer ve hastaya enjeksiyon ile anestezi uygulanır.

Hastaya verilecek enjeksiyon dozu hekim tarafından belirlenmektedir. Anestezi uygulanan bölge tamamen uyuştuktan sonra diş çekimi işlemine başlanır. Hastalar diş çekimi sırasında anestezi nedeniyle herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Diş çekimi işlemi oldukça kısa sürmektedir. Diş çekimi sonrasında hastalar dinlenmeleri için eve gönderilir.

Sağlam Diş Çekilir Mi?

Diş çekimi işlemi dişin kemikteki soketten uzaklaştırılması işlemidir. Basit bir diş çekimi işleminde lokal anestezi uygulanarak hastanın ağzındaki problemli diş, diş kökünden uzaklaştırılır. Diş çekimi, tedavisi mümkün olmayan dişlere uygulanan bir tedavidir.

Diş çekimi uygulamasında kullanılan cerrahi çekim yöntemi ise, ağız içerisinde rahatlıkla görünmeyen ve diş eti sınırında kırık veya gömük olan dişlerin çekiminde uygulanmaktadır. Genel olarak diş çekimi sadece tedavisi mümkün olmayan dişlere uygulanmaktadır. Sağlam dişlerin diş kökünden çekilmesi kesinlikle önerilmemektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir