Diş Tedavisi

Plak Tedavisi Kaç Ay Sürer?

Plak Tedavisi Kaç Ay Sürer

Plak tedavisi ne kadar sürer? Plak tedavisi kimlere uygulanır? Plak tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Şeffaf plak tedavisi nedir? Şeffaf plak tedavisi neden uygulanır? Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer? Şeffaf plak tedavisi hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi diş teli tedavisinde dişlerin üzerine takılan tellerden rahatsızlık duyan hastalar için özel olarak tasarlanan bir tedavi şeklidir. Bu tedavide takılan şeffaf plaklar sayesinde tel görünümü ortadan kalkmış olur.

Şeffaf plak tedavisinde porselen teller veya klasik metal teller kullanılmadan çarpık veya yamuk dişlerinizden kurtulmanız mümkündür.

Şeffaf plak tedavisi diş hekimliğinde Invisalign tedavisi olarak adlandırılmaktadır. Bu tedavi ile diş teli tedavisi arasındaki tek fark bu tedavide tel kullanılmamaktadır. Tel tedavisi olmadan da şeffaf plak tedavisi sayesinde yamuk veya çarpık dişlerinizden kısa bir süre sonra kurtulabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plak tedavisi en iyi estetik uygulamaları alternatiflerinden bir tanesidir. Dişlerinizde herhangi bir tel görünümü olmadan kısa bir süre içerisinde hayal ettiğiniz dişlere bu tedavi yöntemi sayesinde kavuşabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisi çıkartılabilir olduğu için ağız ve diş bakımınızı daha kolay ve daha temiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çıkartılabilen şeffaf plak tedavisinde kullandığınız plaklar haftalık olarak değiştirilmektedir. Bu nedenle haftalık olarak diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekmektedir. Tel tedavisinde pek çok hastanın ağız içerisinde tellerden dolayı yaralar oluşmaktadır. Şeffaf plak uygulamasında bu tarz durumlar ile kesinlikle karşı karşıya kalmazsınız. Bu tedavi yönteminde aynı zamanda dışarıdan bakıldığı zaman plaklar görünmediği için daha estetik bir görünüm elde edersiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir