Diş Tedavisi

Dişe Tel Takılması Ne Kadar Sürer?

Dişe Tel Takılması Ne Kadar Sürer

Diş teli tedavisi son dönemlerde diş ve çene problemlerinin tedavisi için sıkça kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu tarz dişlere sahip bireyler tedavi öncesinde gülmekte ve konuşmakta çevresine karşı çekingen davranmaktadır. Diş teli tedavisi sonrasında dişlerle alakalı olarak pek çok sorun kolaylıkla giderilmektedir. Diş teli tedavisi görecek olan bireyler, diş teli ne kadar sürede takılmaktadır sorusunu sormaktadırlar. Dişe tel takılması ne kadar sürer sorusu hakkında detaylı bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş teli tedavisi ile sorunlu dişlerinizi kurtulabilir ve istediğiniz gibi gülebilirsiniz. Diş telleri, dişlerin tedavisi esnasında belirli bir süre boyunca dişlerde takılı kalması gerekmektedir. Tel tedavisi sonrasında çarpık diş ve ilerleyen çene sorunları tedavi edilmektedir. Diş tellerinin bireylere takılması 1 ile 2 saat sürmektedir. Dişlere takılacak olan diş teline bağlı olarak 1 ya da 2 randevu sonrasında diş teli uygulanabilir.

Diş Teli Ne Zaman Çıkarılır?

Diş tellerinin çıkarılması kemik yoğunluğuna ve tedavi uygulanan bireyin yaşı gibi birçok faktöre bağlı olarak farklılık göstermektedir. Diş teli tedavisinde 4 ile 6 hafta içinde dişlerinizdeki değişiklikleri kolaylıkla fark edebilirsiniz. Dişlerin çarpıklık durumuna bağlı olarak diş tellerinin kalma süresi farklılık gösterir. Dişlerdeki tellerin kalma süresi devam ettikçe daha sert ve çok düz dişlere sizlerde sahip olabilirsiniz. Diş telinizin çıkma süresi ile ilgili olarak Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki ortodontistinizle görüşerek net bilgi sahibi olabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir