Diş Tedavisi

Modern Diş Protezleri Teknoloji ve Konforun Buluştuğu Yer

Modern Diş Protezleri Teknoloji ve Konforun Buluştuğu Yer

Yeni nesil diş protezi, geleneksel olan protezlerden ayrı olarak daha gelişmiş ürünler, tasarımlar ve teknolojiler tercih edilerek elde edilen protez çözümüdür. Bu çeşit diş protezi, daha doğal bir görüntü, daha güzel uyum ve daha güzel işlevsellik temin etmeyi amaçlar. Yeni nesil diş protezlerinin niteliklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

 • Estetik görüntü
 • İyi hale getirilmiş ve iyileştirilmiş uyum
 • Daha konforlu ve rahat kullanma
 • İşlevsellik
 • Uzun süren kullanım

Yeni nesil diş protezi, daha estetik ve doğal bir görüntü sunmaktadır. Özel olarak yapılmış ve renkli hale getirilmiş porselen ya da seramik ürünler tercih edilerek, dişin doğal dişe benzerliği yükseltilir. Geleneksel protezlere kıyas ile, yeni nesil protezle daha güzel bir uyum temin edilmesi amaçlanır. Diş doktorları, kişinin ağız yapılarını ve çene anatomilerini daha hassas bir biçimde ölçerek, protezlerin daha iyi oturmasını temin eder.

Yeni nesil diş protezi, daha hafif ve ince ürünlerin kullanımı ile daha rahat bir kullanım tecrübesi sunmaktadır. Protez, ağız içerisinde daha az alan kaplar ve daha az hastalık hissiyatı oluşturmaktadır. Yeni nesil protez, daha iyi bir şekilde konuşma ve çiğneme işlevi temin eder. Ürünlerin dirençliliği yükseltilerek, günlük aktivitelerde daha tesirli bir biçimde kullanılabilir. Yeni nesi diş protezi, daha dirençli ürünlerin kullanılması ile daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu da kişilere uzun müddetli ve güven verici bir kullanım sunmaktadır.

Yeni nesil diş protezi, diş doktorları ve diş teknisyenleri tarafından hastaya özel olarak üretilir ve tasarlanır. Kişinin gereksinimleri, ağız yapısı ve dişin haline önem vererek uygun bir protez çözümü tercih edilir. Bunun sayesinde kişiler, daha konforlu, estetik ve işlevsel bir diş protezi tecrübesi yaşarlar.

Yeni Nesil Diş Protezi ve Öteki Diş Protezlerinden Farkları

Yeni nesil diş protezi, geleneksel diş protezine kıyas ile pek çok farklılık göstermektedir. Yeni nesil diş protezi eski diş protezlerine nazaran pek çok üstünlüğe sahip olmaktadır. Kullanım rahatlığı ve ürün kalitesi daha güzel olduğundan dolayı eski proteze kıyasla gerek daha uzun kullanma olanağı sunar gerek de daha kolay çiğneme imkanı sunmaktadır. Bu protezler;

 • Estetik bir görüntüye sahiptir.
 • Diş yapılarıyla uyumlu olmaktadır.
 • Kullanımları konforlu ve rahattır.
 • Daha güzel çiğneme olanağı,
 • Tercih edilen ürün kalitesi daha iyi olmaktadır.
 • Hastaya özel olarak yapılırlar.

Yeni nesil diş protezi, daha güzel bir uyum temin etmeyi amaçlar. Diş doktorları, kişinin ağız yapılarını daha hassas bir biçimde ölçerek protezin daha iyi oturmasını temin eder. Geleneksel protezlerse uyum bazen problem olabilir ve protezlerin düşme ya da kayma tehlikesi daha fazla olabilmektedir. Yeni nesil diş protezi, daha hafif ve ince ürünlerin tercih edilmesi ile daha rahat bir kullanım tecrübesi sunmaktadır. Protez, ağız içerisinde daha az alan kaplar ve daha az rahatsızlık hissiyatı oluşturur. Geleneksel protezse bazen ağızlarda ağırlık hissiyatı ve rahatsızlık ortaya çıkartabilir.

Yeni nesil protez, daha iyi konuşma ve çiğneme işlevi temin eder. Ürünlerin dirençliliği yükseltilerek, günlük aktivitelerde daha tesirli bir biçimde kullanılabilmektedir. Geleneksel protezlerde bazen konuşma ya da çiğneme güçlüğü yaşanabilmektedir. Yeni nesil diş protezinde genel olarak daha ileri ürünler tercih edilir. Bilhassa seramik ya da porselen ürünler, daha doğal bir görüntü ve dirençlilik temin eder.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir