Diş Tedavisi

Lazer Destekli İmplant Tedavisi Nedir?

Lazer Destekli İmplant Tedavisi Nedir

Lazer destekli implant tedavisi nasıl olur? Lazer destekli implant tedavisi nedir? Lazer destekli implant tedavisi nasıl yapılır? Lazer destekli implant tedavisi hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızı sizler için bu blog yazımızda cevaplıyoruz.

Lazer Destekli İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte diş hekimliğinde de pek çok yeni yöntemler ve yeni tedavi şekilleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de lazer destekli implant tedavisidir.

Lazer destekli implant tedavisinde, implant uygulanacak olan bölgede yer alan dişeti kapağı şeklindeki bölge lazer ile alınmaktadır. Daha sonra implant yuvası adı verilen yer özel uçlar ile açılmaktadır. Lazer destekli implant tedavisi yaklaşık olarak 1 veya 1,5 dakika süren bir operasyondur.

Lazer Destekli İmplant Tedavisinde Faydaları Nelerdir?

  • Bilimsel çalışmaları sonucunda onaylanan lazer destekli implant tedavisinde enfeksiyon riski neredeyse tamamen azaltılmaktadır. Bunun yanı sıra dişetinin iyileşme süresi daha kısadır.
  • Bu tedavi şeklinde diş eti yarılıp dikiş atılmadığı için implant ile kemik kaynaması daha kısa sürmektedir.
  • Lazer destekli implant tedavisinde kanama ve ağrı neredeyse olmadığı için operasyon oldukça kısa sürmektedir.
  • Lazer destekli implant tedavisi dikişsiz bir operasyon olduğu için iyileşme hızlı olur ve ağrı hassasiyeti oldukça az olur.
  • Operasyon sonrasında yemek yeme daha da kolaylaşır ve hasta operasyon sonrasında daha rahat olur.
  • Lazer destekli implant tedavisi bazı hastalık taşıyan kişiler üzerinde büyük avantaj sağlayabilir. Örneğin; yaranın geç iyileşme problemini taşıyan şeker hastaları için bu tedavi yöntemi oldukça avantajlıdır.
  • İmplant çeneye yerleştirildikten sonra kemiğin bir süre kaynaması beklenir. Bu uyum eğer başarılı olursa eğer kaplaması yapılır. Bu tedavi sayesinde ağız ve diş sağlığınızı yeniden kazanabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir