Diş Tedavisi

Kısa Dişler Nasıl Düzeltilir?

Kısa Dişler Nasıl Düzeltilir

Kısa dişler nasıl düzeltilir? Dişlerin kısa olması problem olur mu? Kısa dişler hangi yöntemler ile düzeltilir? Diş boyu nasıl uzatılır? Diş boyu hakkında aklınıza gelen veya merak ettiğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Diş Boyu Nasıl Uzatılır?

Estetik nedenlerden dolayı diş boyu uzatma tedavisi pek çok kişi tarafından sıkça tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Kısa dişleri nedeni ile estetik problem yaşayan kişiler diş boyu uzatma işlemi sayesinde istedikleri estetik görünüme kavuşabilmektedir.

Diş boyu uzatma işleminde iki yöntem bulunmaktadır.

Bunlardan ilki diş boyunu aşağıya doğru uzatma ikincisi ise diş boyunu yukarıya doğru uzatmadır.

Dişi Aşağıya Doğru Uzatma

Diş boyunu aşağıya doğru uzatma yöntemi porselen lamineler ile yapılmaktadır. Bu yöntemde dişin ön kısmına porselen lamineler yapıştırılarak diş boyu aşağıya doğru uzatılır. Bu yöntem tıpkı takma tırnak işlemine benzemektedir.

Porselen lamineler ile diş boyu daha kaliteli bir şekilde uzatılmaktadır. Porselen lamineler sayesinde diş boyu kısa sürede ve kolaylıkla uzatılır.

Porselen lamineler aynı zamanda dişlerinizin formunda, renginde ve boyunda olacağı için herhangi bir farklılık olmayacaktır.

Dişi Yukarıya Doğru Uzatma

Dişinizin dudakla olan uyumu iyiyse eğer dişinizi aşağıya doğru uzatma iyi bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle dişinizi yukarıya doğru uzatma en iyi seçenektir. Dişlerinizi yukarıya doğru uzatma işleminde diş ve diş etine müdahale yapılmaktadır.

Bu işlem sırasında pembe estetik uygulaması yapılmaktadır.

Pembe estetik ile lazer sayesinde diş etleri istenilen seviyeye getirilerek istenilen estetik görünüm kazandırılır. Bu sayede dişleriniz ve diş etleriniz daha sağlıklı ve estetik görünür.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir