Diş Tedavisi

Çarpık Dişler Telsiz Nasıl Düzelir?

Çarpık Dişler Telsiz Nasıl Düzelir

Çarpık olan dişlere telsiz çözüm arayan bireyler için Invisalign yöntemi idealdir. Invisalign yöntemi ne demektir, Invisalign yöntemi kaç yaşında uygulanabilir? Gibi sorulan sorular ve çarpık dişlere telsiz en iyi çözüm önerileri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Dişlerde yaşanan çarpışıklık problemi son dönemlerde her geçen gün artmaktadır. Neredeyse her bireyin etrafında diş teli kullanan birileri bulunmaktadır. Ancak pek çok bireyde çarpık olan dişleri için tel ve braket tedavisi yerine, ergonomik şeffaf plakları yani invisalign yöntemini kullanmaktadır.

Çarpık dişleri olan kişilerde kullanılan tedavilerin başında tel kullanılmadan çarpık dişleri tedavi eden Invisalign tedavisi tercih edilmektedir. Şeffaf düzeltici plaklar ağız içerisinde belirgin şekilde gözükmemektedir. Ayrıca bu plaklar istenildiği zaman kolaylıkla takılıp çıkarılmaktadır.

Invisalign tedavi yöntemi, çapraşık dişleri düzeltmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Dişlere takılıp, çıkarılabilir, ağızda belirgin olarak görünmeyen şeffaf düzeltici plaklar, braket ve tel kullanımı yapmadan dişleri en güzel şekilde düzelten sistemlerden bir tanesidir.

Şeffaf düzelticiler 3 boyutlu özel bilgisayarlı sistemler kullanılarak hazırlanmaktadır. Bundan dolayı şeffaf düzelticiler hastanın diş yapısına uygun şekilde modellenmektedir.

Dişlerle alakalı olarak en önemli sorunlardan bir tanesi olan dişlerin çarpık, yamuk ya da eğri olması farklı yöntemler kullanılarak tedavi edilmektedir. Dişler, çene kemiği içerisinde düzgün bir şekilde olmadığı takdirde birtakım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Estetik ve işlevsel açıdan sorun çıkaran çarpık dişlerde yemek artıkları kalır ve sonuç olarak dişler çürümeye başlar. Bu dibi sorunlardan dolayı çarpık ve yamuk dişlerin kesinlikle tedavi edilmesi gerekmektedir.

Çarpık olan dişlerinizin telsiz tedavisi için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir