Diş Tedavisi

Kaç Adet İmplant Yapılabilir?

Kaç Adet İmplant Yapılabilir

Ağzında diş eksikliği olan kişiler yemek yemede veya herhangi bir sıvı tüketiminde sorunlar yaşamaktadır. Bunun yanı sıra diş eksikliği dışarıdan bakıldığı zaman belli olan kişiler toplum içerisinde özgüven problemi yaşamaktadır. Bu nedenle son teknoloji kullanılarak yapılan implant tedavisi bu tarz hastaların özgüven kazanmasını sağladığı gibi dişlerini eski güzel görünüme hatta eskisinden daha iyi hale getirmesini sağlamaktadır.

İmplant tedavisinde her bir diş üzerine implant takılmamaktadır. İmplant tedavisi için öncelikle hastanın ağız yapısının bu tedaviye uygun olması gerekmektedir. Bir seansta yapılabilecek implant sayısını her hasta merak etmektedir. İmplant diş yapımı sayesinde hastalar özgür bir şekilde güzel gülüşlere sahip olmaktadır. Yalnız implant uygulaması uzun bir süreç olduğu için hastanın diş hekimi ile arasındaki bağlantının sıkı olması gerekmektedir.

Hastanın durumuna bağlı olarak bu tedavi süreci uzayabilir. Bazı durumlarda ise tek seansta yapılmaktadır. Birden fazla yapılacak olan implant uygulamasında hastanın çene kemiğinin yapısının uygun olması gerekmektedir. Alt ve üst çeneye eklenecek implant uygulamasında yerleştirmenin doğru olması oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak, alt çeneye uygulanan 6 tane implantın ardından 10 günlük bir süre sonra üst çeneye implant uygulanması gerekmektedir.

Hastanın veya diş hekiminin durumuna bağlı olarak alt ve üst çeneye aynı günde implant yapılabilir. Buradan yola çıkılacak olursa eğer bir günde 12 veya 15 tane implant takılabilir. Buna bağlı olarak bir günde takılabilecek implant sayısına diş hekiminiz karar vermektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir