Diş Tedavisi

İmplant Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İmplant Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ağzınızda eksik dişler hem kötü görünebilir hem de sindirim sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle diş implantlarına dayalı geliştirilmiş bir yöntem olan implant yöntemi, eksik dişler için etkili bir çözüm haline gelmiştir. Ancak diş implant tedavisi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

İmplant uygulaması başlangıç sonrasında, diş çekimi operasyonlarından evvel, hastanın filmleri değerlendirilme yapılır. Böylelikle çene kemiğinin kalitesi ile alakalı olarak fikir edinilir. Bu değerlendirme sonrasında diş hekimimiz kullanılacak implant çeşidine karar verir.

İmplantlar boyut ve şekil olarak farklılık gösterir, bu nedenle bu adım fazlası ile önemlidir. Bu aşamada hastalara yapılacak işlemlerle ilgili tüm bilgiler verilir ve ameliyatlar bittikten sonra sonuçlar ve görüntüler gösterilir. Bu, herhangi bir olumsuz sonuç olasılığını minimum seviyeye indirmektedir.,

Dişler çekildikten sonra implantlar yerleştirilecektir. İmplant yerleştirilmeden önce ağız içi hijyeninin yeterli olduğundan emin olunması gerekir. Neden derseniz, implant yerleştirme cerrahi bir işlemdir ve bu işlem sırasında sterilizasyonun önemi çok fazladır.

İmplantlar uygun hijyen sağlandıktan sonra yerleştirilir. İmplantın yerleştirileceği çene kemiği diş hekimimiz tarafından cerrahi olarak açılır. Daha sonra kemiğe çok fazla baskı uygulanmadan implantı tutacak kadar boşluk oluşturulur ve implantlar yerine vidalanır. Yerleştirilen implantlar kapaklarla kapatılır ve tekrar yerine takılır.

İşlemden sonra hastanın normal yaşam tarzına dönmeden önce 1-3 ay beklemesi gerekmektedir. Sürenin uzunluğu kullanılan implantların markasına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Sağlığın her alanında olduğu gibi, Diş implantları söz konusu olduğunda tedavi seçenekleri çok önemlidir. Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki diş hekimlerimiz her hasta için en iyi çözümü seçmek için çalışmaktadır. Diş hekimliği alanında uzman kadrosu ile kişiye özel tedavi çözümleri, hasta merkezli tedavi yaklaşımları ve yüksek kaliteli malzemeler kullanırlar. İmplant tedavisi için Polikliniğimizden hemen randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir