Diş Tedavisi

Gülüş Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Gülüş Estetiği Nedir Nasıl Yapılır

Gülüş estetiği nedir? Gülüş estetiği kimlere yapılır? Gülüş estetiği nasıl yapılır? Gülüş estetiği her hastaya uygulanır mı? Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı işlemleri nelerdir? Gülüş tasarımı veya estetiği hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği veya bir diğer adıyla gülüş tasarımı çeşitli nedenlerden dolayı estetik açıdan dişlerinden memnun olmayan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Gülüş tasarımı ile hastalar hayal ettikleri beyaz ve güzel dizilime sahip dişlere kavuşmaktadır.

Gülüş tasarımı pek çok işlemin bir arada uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Gülüş tasarımı ile doğal ve güzel bir görünüme kavuşmanız oldukça kolaydır. Yüz şekliniz ve gülüşünüz anında değişecektir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı işlemine geçmeden önce diş hekimleri hastanın ne istediğini ve beklentilerini ilk olarak doğru anlamalıdır. Daha sonra hastanın ağzından alınan ölçüler doğrultusunda hazırlanan modeller ile problemler belirlenir ve uygulamaya geçiş yapılır.

Hastanın ağzı ve yüz fotoğrafları bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak bazı ölçümlemeler yapılır. Tedavi sonrasında oluşacak görüntüler hastaya geçici restorasyonlar ile sunulur. Ayrıca bu konuda hastanın da fikri alınır.

Planlamalar tamamlandıktan sonra varsa hastanın diş etlerinde oluşan bozukluklar düzenlenir. Diş eksikliği yaşayan hastalara öncelikle implant işlemleri uygulanır. Gerekli görülen cerrahi işlemler uygulanır. Cerrahi uygulamaların iyileşme süreci beklendikten sonra diş beyazlatma işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra dişlerde var olan biçimsel bozukluklar estetik kompozit dolgu yardımı ile giderilir.

Eğer bu yöntem yeterli gelmezse porselen lamine veya zirkonyum kaplama tedavisi uygulanır. Bütün uygulanan bu işlemlerin ardından provaların sırasında dudak şekli ve konturu göz önünde bulundurularak hedeflenen tasarıma son rötuşlar yapılır.

Gülüş Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  • Gülüş estetiği veya tasarımı sayesinde daha doğal görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.
  • Dişlerinizin renkleri daha belirgin ve daha beyaz olur.
  • Bu tedavi sayesinde diş etleriniz daha sağlıklı görünür.
  • Daha güzel görünümlü bir diş yapısına sahip olursunuz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir