Diş Tedavisi

Grillz Diş Nedir? Nasıl Yapılır?

Grillz Diş Nedir? Nasıl Yapılır?

Grillz diş nedir? Grillz diş nasıl yapılır? Grillz diş hastaya nasıl uygulanır? Grillz diş neden yapılır? Grillz dişin özellikleri nelerdir? Grillz diş uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Grillz dişi kimler yapar? Grillz dişi herkes yaptırabilir mi? Grillz diş hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Grillz Diş Nedir?

Grillz diş, kişilerin isteğine göre yapılmaktadır. Grillz dişin bir diğer adı ise mücevher diştir. Grillz diş yapımındaki ilk adımda dişin ölçüleri alınmaktadır.

Grillz diş yapımında diş üzerinden alınan ölçüler farklı metotlar uygulanarak yapılmaktadır. Akıllı ağız içi tarayıcı ile yapılan bu ölçüler bilgisayar yardımı ile yapılmaktadır.

Grillz diş yapımında kullanılan bir diğer ölçü ise silikon yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan silikonlar grillz diş için özel olarak üretilmiştir. Bu silikonlar grillz diş uygulanacak olan bölgeye uygulanmaktadır. Belli bir süre diş üzerinden bekletildikten sonra diş üzerinden bu silikon çıkartılır. Bu sayede grillz diş için ölçü alınmış olur.

Grillz diş sadece diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır.

Grillz diş ayrıca diş üzerinde bir aksesuar görevi görmektedir. Grillz diş için herhangi bir rakam, harf veya figür tercih edebilirsiniz.

Grillz Diş Nasıl Yapılır?

Grillz diş, diş üzerine uygulanan bir mücevherdir. Grillz dişin uygulanabilmesi için uygulanacak diş üzerinden öncelik olarak ölçü alınması gerekmektedir.

İstediğiniz grillz diş modeli sonrasında bu modellere uygun diş analizi ve grillz analizi yapılır. Diş üzerine uygulanacak olan grillz diş tasarıma hastalar karar vermektedir. Grillz diş için hazırlanan alt yapı malzemeleri tamamen kişilere özel olarak tasarlanmaktadır. Bunlar gümüş, metal veya altın gibi materyallerden üretilmektedir.

Grillz diş çıkarılabilir bir özelliğe sahiptir. Grillz dişi tek bir dişinize veya birden fazla dişinize yaptırmanız mümkündür.

Grillz Diş Uygulaması Dişlere Zarar Verir Mi?

Grillz diş takılıp tekrar çıkarılabilen bir özelliğe sahip olduğu için dişe zarar vermemektedir. Ayrıca grillz diş uygulamasında kullanılan materyaller kesinlikle ana dişinize zarar vermez.

Grillz diş konusunda dikkat etmeniz gereken tek bir husus vardır. Grillz diş yani mücevher dişleri ağız içerisinde mümkün olduğu sürece fazla tutmamanız gerekmektedir.

Diş mücevherleri uzun süreli kullanımlarda sizi rahatsız edebilir. Ağız içerisinde sadece birkaç saat kalabilir. Bunun yanı sıra ağız ve diş problemlerine neden olabilir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir