Diş Tedavisi

Emax Diş Kaplamada Nedir? Lamine Diş İle Arasındaki Fark Nedir?

Emax Diş Kaplamada Nedir? Lamine Diş İle Arasındaki Fark Nedir?

Emax diş kaplama, diş hekimleri tarafından hastalara doğal görünümlü ve gerçekçi gülümsemelere sahip olabilmeleri için uygulanmaktadır. Emax diş kaplamasında özel seramikler kullanılmaktadır.

Emax diş kaplamasında kullanılan seramik IPS E-Max adındaki özeli bir seramik malzemedir.

Diğer diş restoratiflerinden farklı olarak güzelliği ve gücü birleştiren özel bir malzeme olan bu seramik sayesinde hastalar hayal ettikleri gülüşlere sahip olabilmektedir. Emax diş kaplama ile doğal bir diş görünümüne sahip olabilirsiniz.

Emax diş kaplaması ile uzun ömürlü kaliteli dişlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca renk çeşitliliği oldukça fazladır. İnsan vücudu ile tamamen uyumlu bir materyale sahiptir.

Emax Diş Kaplama ile Lamine Diş Kaplaması Arasındaki Fark

Emax diş kaplamasında kullanılan özel seramik materyaller sayesinde hastalar doğal ve gerçekçi bir diş görünümüne sahip olurlar.

Emax diş kaplaması, protez yapımında kullanılan özel bir materyaldir. Lamine ise farklı protez tekniği olarak yapılmaktadır. Emax ve Lamine diş kaplaması arasında ayırabileceğimiz pek bir farklılık yoktur. Sadece içerisinde kullanılan materyaller farklıdır. Bunun yanı sıra uygulama teknikleri birbirinden oldukça farklıdır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir