Diş Tedavisi

Diş Teli İlk Randevuda Takılır Mı?

Diş Teli İlk Randevuda Takılır Mı

Ortodonti, diş teli tedavisinin yanı sıra bireylerin diş ve çene yapılarındaki bozuklukların tedavi yöntemlerini de içermektedir. Diş hekimleri hastalarına diş teli tedavisi önererek, diş yapısındaki bozukluğu tedavi edebilir. Böylelikle gelecekteki estetik problemlere karşıda önlem alınmış olur.

Diş teli tedavisi sayesinde, çene yapısındaki bozukluklar ve şekil bozukluğu bulunan dişler normal görünümüne kavuşturulur.

Hasta bireylerin muayenesi esnasında diş hekimimiz tarafından yapılan değerlendirmeler, bireyin yaşamış olduğu problemlerin boyutunu, ağız ve diş yapısını kapsamaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonrasında, ulaşılan veriler bireylere hangi diş teli kullanması gerektiğini gösterir. Muayene tamamlandıktan sonra diş hekimimiz hastaya uygun bütün seçenekleri anlatarak, hastanın seçim yapması beklenir.

Diş teli tedavisi için izlenecek olan süreç ilk doktor randevusu esnasında belirlenmektedir. Çekilecek dişlerin çekilmesi tamamlandıktan sonra diş teli tedavisine geçilir. Ardından hasta bireyin ağzına tel takma işlemi sırasında ağzı açık kalması için hastanın ağzına elips şeklinde bir cihaz takılır.

Diş teli tedavisi olarak adlandırılan ancak bilimsel adı, ortodontik tedavi olan süreçte ilk randevuda diş teli takılmaz. İlk randevuda takılacak olan diş teline ve tedaviye karar verilir.

Uzun sürecek diş teli tedavisinde, dişlerde kalması gereken diş telleri, hemen hemen her birey için rahatsız edicidir. Diş tellerinin görüntüsü ve de kullanımı hastaları zorlayabilmektedir. Fakat düzgün diş yapısına sahip olmak isteyen bireyler için diş teli tedavisi, en ideal tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Hastaların sonuç odaklı olması bu süreci kolaylaştıracaktır.

İnci gibi dişlere ve sorunsuz bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız diş teli tedavisi için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir