Diş Tedavisi

Diş Sallanması Geçer Mi?

Diş Sallanması Geçer Mi

Diş sallanması özellikle yemek yeme sırasında insanların kötü hissetmesine ve şiddetli ağrıya neden olmaktadır. Bu nedenle pek çok hasta bu problem ile karşı karşıya kaldığı zaman sallanan dişten kurtulmak ister. Diş hekimleri, hastaların bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalmamaları için dişlerin düzenli olarak günde 2 defa fırçalanmasını tavsiye etmektedir.

Dişlerinizin düzenli olarak fırçalanması bu tarz problemlerin önüne geçecektir.

Eğer dişiniz sallanma başladıysa zaman kaybetmeden diş hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Diş hekimleri uygulayacakları özel teknikler sayesinde kısa zamanda diş etlerini ve diş köklerini güçlendirerek sallanmayı durdurmaktadır. Klinik ortamda yapılan tedavilerin yanı sıra bazı özel ilaçlar sayesinde de diş sallanmasından kurtulabilirsiniz.

Dişi Sallanan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Diş sallanması birçok kişinin başına gelebilecek bir problemdir. Özellikle dişlerine gereken özeni göstermeyen kişilerde bu probleme daha çok rastlanmaktadır. Dişin diş eti ile olan bağlantısının zayıflaması sonucunda böyle bir problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun yanı sıra farklı problemlerden dolayı da diş sallanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Diş eti tedavisinde hakkında en deneyimli ve uzman diş hekimlerinden alacağınız yardım sayesinde diş sallanması probleminin önüne geçebilirsiniz.

Sallanan diş problemi, periodontal diş eti hastalıkları ve diş yaralanmaları gibi sebeplerden dolayı olabilir. Bunun yanı sıra diş teli kullanımı nedeniyle de diş sallanması sorununu yaşayabilirsiniz.

Diş sallanması problemi ile karşı karşıya kaldığınız zaman bir an önce uzman diş hekiminiz ile irtibata geçip zaman kaybetmeden tedavi sürecine başlamanız gerekmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir