Diş Tedavisi

Diş Kristali Nedir? Nasıl Takılır?

Diş Kristali Nedir? Nasıl Takılır?

Diş kristali nedir? Diş kristali nasıl takılır? Diş kristali nerede taktırılır? Diş kristali hakkında aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplıyoruz.

Diş Kristali Nedir?

Son dönemlerde kişiler tarafında sıkça tercih edilen diş kristali oldukça popüler bir hale gelmektedir. Dişlerinde ışık saçmayı seven kişilerde tarafından tercih edilen diş kristali ayrıca diş pırlantası olarak da geçmektedir.

Estetik diş hekimliği uzmanları tarafından kişilere uygulanan diş kristali veya diş pırlantası, isteyen herkese uygulanabilen bir uygulamadır.

Diş kristali, diş temizliği yeteri derecede sağlanmış kişilerde daha şık ve daha güzel durmaktadır.

Diş Kristali Nasıl Takılır?

Diş kristali uzman diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Dişe uygulanan kristaller için özel yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Kullanılan özel yapıştırıcılar kesinlikle dişlere herhangi bir zarar vermemektedir.

Diş kristali takılmadan önce diş hekimleri diş üzerinde varsa eğer lekeleri temizlemektedir. Daha sonra hastanın dişlerinde varsa diş taşları temizlenir ve dişler daha beyaz hale getirilir.

Dişlerdeki temizlik işlemi bittikten sonra diş kristali takılacak dişe etrafına pamuk koyulur. Bu pamuk diş kristali takılacak diş üzerine tükürük gelmemesi için konulmaktadır. Daha sonra kompozit bonding adındaki özel yapıştırıcı yardımı ile diş kristali diş yapıştırılır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir