Diş Tedavisi

Diş İmplantının Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş İmplantının Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant nedir? Diş implantı nedir? Diş implantı neden yapılır? Diş implantı nasıl yapılır? Diş implantı kimlere yapılır? Kimler diş implantı yaptırabilir? İmplant bakımı nasıl olmalıdır? İmplant bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İmplant bakımı evde yapılır mı? İmplant bakımı diş hekimleri tarafından mı yapılır? İmplant bakımı hakkında aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Diş İmplantı Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş implantının bakımı ilk olarak protezin dişlere yerleştirilmesi ile başlanmalıdır. İmplant tedavisi tamamlandıktan sonra diş etlerinde bir süre kanamalar meydana gelebilir. Meydana gelen kanamaları tampon yardımı ile durdurabilirsiniz.

İmplant tedavisi bittikten sonra yapacağınız bakım için yaklaşık olarak 2 saat kadar beklemeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bu süre zarfında kesinlikle bir şeyler yiyip içmemeniz gerekmektedir. Yaklaşık olarak 48 veya 72 saat boyunca sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız gerekir. Diş etlerinizde şişlik meydana gelirse buz tedavisi uygulayabilirsiniz. İmplant temizliği yaparken dişlerinizi diş ipi ve arayüz fırçası ile temizlemeniz gerekmektedir. İmplant temizliği yaparken diş aralarını iyice temizlemeniz sağlığınız ve görünüm açısından oldukça önemlidir.

İmplant bakımı sırasında dil ve damak kısmını da temizlemeniz gerekmektedir. Oluşabilecek diş taşı ve tartar temizliği için her altı ayda bir diş hekiminize muayene olmanız gerekmektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir