Diş Tedavisi

Diş İmplantı Nedir?

Diş İmplantı Nedir

Hızla gelişen teknoloji tıp dünyasında da pek çok tedaviyi geliştirdiği gibi aynı zamanda tedavileri hastalar için kolaylaştırmıştır. Son dönemlerde diş hekimliği dünyasında popüler bir hale gelen implant tedavisi herkes tarafından sıkça tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Diş implantı nedir? Diş implantı tedavisinin avantajları nedir? Diş implantı uygulaması nasıl olur? Diş implantı bütün dişlere yapılır mı? Diş implantı hakkında aklınıza gelen bütün sorularınızı sizler için cevaplıyoruz.

Diş implantı eksik dişlerin tedavisinde hastalara uygulanan ve çene kemiğinin iç kısmına yerleştirilen titanyumdan yapılan bir vidadır.

Diş hekimleri, diş eksikliği yaşayan kişilerin çene kemiğinin iç kısmına bu vidaları yerleştirmektedir. Daha sonra vidalar üzerine diş protezi yerleştirerek doğal bir görünüm sağlayan bir gülüş tasarlamaktadır.

Diş implantının kesinlikle hastaya bir zararı olmamaktadır. Ayrıca komşu dişlere kesinlikle zarar vermez. Dişlerinize takılan implantlar ile gündelik hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz.

Diş İmplantı Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Diş implantı sayesinde eksik olan dişleriniz yerine protez dişler takılarak gündelik normal hayatınıza daha sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Eksilen dişleriniz zaman içerisinde ağzınızda pek çok hastalığa neden olabilir. Eksilen dişleriniz yerine implant tedavisi uygulamadığınız takdirde çene kemiğinizde erime problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çene kemiğinizin erimesi sonucunda öğütme probleminizin yanı sıra görünüş açısında özgüven problemi de yaşayabilirsiniz. İmplant tedavisi öncelikle hastalara büyük bir özgüven kazandırmaktadır.

İmplant tedavisinin avantajlarını maddeler halinde sıralayacak olursak eğer şu şekildedir;

  • İmplant tedavisi sayesinde mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Eksik dişleriniz yerine yapılan implant dişler sayesinde konuşmanız daha akıcı olabilir.
  • Diş implantları ile mükemmel bir diş köküne sahip olabilirsiniz.
  • Eksik dişler nedeni ile yiyemediğiniz yiyecekleri implant tedavisi sonrasında rahatlıkla yiyebilirsiniz.
  • İmplant tedavisinin hastalara kattığı en büyük avantaj özgüvendir.
  • İmplant tedavisi hastaya ağız sağlığını yeniden kazandırır.
  • Diş implantları oldukça dayanıklıdır.
  • Dişlere uygulanan implantalar ağız içerisindeki bütün dişler ile mükemmel bir uyum sağlamaktadır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir