Diş Tedavisi

Diş Estetiği Kimlere Yapılır?

Diş Estetiği Kimlere Yapılır

Diş yapısının ve diş renginin genel görünümündeki sorunlar, pek çok insanın hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanı sıra kişilerde özgüven kaybına yol açmaktadır. Herkes göze hoş görünen inci gibi sıralanmış ve beyaz dişlere sahip olmak ister. Son zamanların modası haline gelen diş estetiği özellikle hastalarda yeniden bir özgüven oluşmasını sağlamaktadır.

Güzel bir gülüşe sahip olan insanlar özel hayatlarında daha başarılı ve daha mutlu olurlar. Diş estetiği sağlık problemleri yaşayan hastalara uygulanan tedavi olmasının yanı sıra ruh sağlığına olumlu yönde etki eden bir uygulamadır.

Diş estetiği, diş çarpışıklığı sorunu yaşayan ve ya diş aralığı bulunan hastalara kolaylıkla uygulanan bir uygulamadır. Ayrıca rengi koyulaşmış ve sarı görünen dişlere de diş estetiği uygulanmaktadır.

Rengi koyulaşan ve sarı görünen dişler gülümsemenizi etkileyebilir ve psikolojik açıdan olumsuz yönde bir rahatsızlık yaratabilir. Bu nedenle diş estetiği hastalara yeniden bir özgüven sağladığı gibi güzel bir gülümseme avantajı da sağlar. Diş estetiğinde sıkça tercih edilen yöntemler; lamina porselenler, porselen dolgular ve tam seramik kapmalardır. Ayrıca son zamanların sıkça duyulan bir diğer tedavi yöntemi ise dental implant uygulamasıdır.

Diş estetiği dişlerinde çarpışıklık problemi yaşayan, darbe sonucu oluşan diş çatlamaları veya kırıklarına ve diş renginden memnun olmayan hastalara uygulanan kolay ve basit bir tedavi yöntemidir. Diş estetiğinin belli bir yaş problemi yoktur. Diş estetiği kimlere yapılır ve diş estetiği nasıl olur gibi sorularınız hakkında daha detaylı bilgi almak için Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizi ziyaret edebilir ya da bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir