Diş Tedavisi

Diş Dolgusu Kaç Saat Sürer?

Diş Dolgusu Kaç Saat Sürer

Dişlerde oluşan çürük, kırık veya çatlaklardan yapılan diş dolgusu sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Diş dolgusu sayesinde hayalinizdeki beyaz ve özgür gülüşlere yapılacak olan tek seanstan kavuşabilirsiniz. Diş yüzeyinde oluşan çürükler eğer sinirlere kadar ulaşmadıysa diş hekimi tarafından çürük olan bölge diş yüzeyinden temizlenerek alınır.

Diş hekimi tarafından yapılan bu müdahale sonrasında dişinizde bir boşluk veya oyuk meydana gelecektir. Dolgu işlemi bu oyuğun yani boşluğun doldurulması işlemidir. Diş dolgusu işlemi kısa sürede yapıldığı gibi yapılan işlemler sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hisse duymaz. Diş dolgusu işlemi sırasında hastana lokal anestezi uygulanmaktadır. Yapılan uyuşturucu iğneler sayesinde işlem sırasında kesinlikle bir ağrı veya acı hissetmezsiniz.

Diş dolgusu sayesinde ağız ve diş sağlığınız eskisinden daha iyi olacaktır. Kırık dişlere uygulanan diş dolgusu işleminin süresi hastaya bağlı olmakla birlikte genellikle 40 dakika sürmektedir.  Eski ve güzel bir görünüme kavuşacağınız diş dolgusu tedavisi sayesinde günlük hayatınıza dilediğiniz gibi devam edebilirsiniz. Diş dolgusu tedavisinin süresi çürüğün ilerleme durumu ile bağlantılıdır. Ya da kırık bir dişe uygulanacak diş dolgusunun süresi yine kırık olan dişin ne kadar hasarlı olduğu ile alakalı bir durumdur.

Diş dolgusu uygulaması sırasında diş hekimleri dişin doğal görünmesi için ince bir işçilik ile çalışmaktadır. Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde yapılan diş dolguları dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak kadar doğal görünmektedir. Hastaların sıkça yaptırdığı diş dolgu tedavisi sonrasında hastalar kliniğimizden memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir